Zavřít reklamu

Shadow of the Tomb Raider se neprodává dle očekávání

Shadow of the Tomb Raider zatím zaostává za očekáváním. Prodeje nejsou nejlepší.

17. 9. 2018     Zdroj

Tomb

Minulý týden jsme se konečně dočkali příchodu nového dobrodružství Lary Croft v titulu Shadow of the Tomb Raider. Autoři slibovali velkolepé zakončení dosavadního rebootu z roku 2013, z něhož se nakonec vyklubala trilogie. V tuto chvíli to nevypadá, že by titul byl obřím hitem. Dle čísel ve Velké Británii je hra s prodeji pod očekáváním.

Shadow of the Tomb Raider je pro vydavatele jemným zklamáním

Zatím se prodává sice o 25% více, než tomu bylo u Rise of the Tomb Raider, nicméně to není důvod k radosti, jelikož tehdy hra debutovala jen pro Xbox One a ostatní verze dorazily s ročním zpožděním. Tato spolupráce s Microsoftem se však neuskutečnila u tohoto pokračování, a tak hra vyšla rovnou na všechny platformy. To nevěstí nic dobrého, neboť se čekal větší růst.

Zajímavým údajem je i fakt, že se hra prodává mnohem více skrze digitální distribuce. Ve srovnání s krabicovým vydáním prvního Tomb Raider je to pokles o 70%. Zatím je poměr tento: PS4 – 63%, Xbox One – 37%. PC verze není ve srovnání, ale dá se očekávat, že vůči konzolovým variantám jde o zanedbatelné množství.

Titulu trochu ublížily recenze, které byly poměrně rozpačité a hlavně Shadow of the Tomb Raider vyšel v době, kdy kraluje všem žebříčkům hra Spider-Man od Sony. Navíc se titul stále aktivně prodává a drží na vrcholu žebříčků. Dle našeho skromného názoru neměl titul ani příliš dobrou reklamní kampaň. Uvidíme, jak se to se sérií bude vyvíjet i dále. Recenzi pro vás připravujeme na nejbližší dny.