Zavřít reklamu

Red Dead Redemption 2 vám umožní budovat váš vlastní gang

Rockstar předvedl hratelnou ukázku Red Dead Redemption 2. Co nás čeká?

4. 5. 2018    

Je to až neuvěřitelné, ale Red Dead Redemption 2 bylo oficiálně oznámeno již v říjnu 2016. Od té doby byly informace jen velmi omezené a čekalo se, kdy se Rockstar podělí o další detaily. Teprve před dvěma dny doputoval pořádný trailer. Díky němu víme alespoň základní informace o postavách a příběhu. Nicméně Rockstar některým médiím umožnil zahlédnout i gameplay a ukázal některé možnosti ve hře.

John Marston je minulostí, nebo…?

Dle autorů bude nesmírně důležité a kladou tím na sebe velký cíl, aby hra dokázala reagovat na chování hráče. Veškeré jeho činy mají být nějak promítnuty do hry samotné. Což znamená, že v případě, že bude například někdo bezdůvodně zabit, tak by na vás ostatní NPC měli reagovat dle toho. Samozřejmě za předpokladu, že vás při činu někdo uvidí.

Jenže nepůjde primárně o to, aby vás měla v oblibě veřejnost, nýbrž váš gang. Dle předpokladů se totiž v Red Dead Redemption 2 dočkáme celého gangu, který by měl fungovat jako jeden ekosystém. Hlavní hrdina je Arthur Morgan, který společně s ostatními členy, mezi nimiž je i John Marston, patří do gangu Van der Linde.

Gang je vaší základnou

Gang však bude mít určité potřeby, a tak bude třeba získat zásoby jídla, vody a dalších surovin. Gang se má stát jakousi živoucí základnou, která bude reagovat na aktuální vývoj. Kemp gangu by měl cestovat napříč světem společně s vámi. Tvůrci však rychle dodávají, že tyto prvky nemají být ve hře k tomu, aby hráče frustrovali. Spíše jde o to, že pokud se o členy vašeho gangu budete starat. Bude to mít své bonusy.

V Red Dead Redemption 2 bude příběh předcházet událostem prvnímu dějství. Čeká nás tedy ještě drsnější ztvárnění světa. Navíc zde bude nově přidán vztah Arthura ke svému koni, což také přinese určité změny v hratelnosti. Navíc pokud kůň zemře, tak nebude oživen, ale Arthur bude muset pořídit nového. Jistou roli sehraje ve druhém díle i lov, který byl ve hře již dříve.

Nejspíše bude zahrnut i systém morálky. Ten nebyl z prezentace úplně znatelný, ale je jasné, že ostatní na vás zareagují dle vašich činů. Už z tohoto popisu je jasné, že Red Dead Redemption 2 bude rozsáhlým kouskem a po GTA V, tedy přijde opravdu skvělá záležitost. Hra vyjde 26. října pro PS4 a Xbox One. PC verze zatím není potvrzena.

Zdroj: wccftech.com