Zavřít reklamu

Příští týden uvidíme, jak se hraje na PS5. Ukáže Sony konečně uživatelské prostředí konzole?

Nová Playstation si stále střeží některá ze svých tajemství.

2. 10. 2020     Zdroj

Japonská obdoba Playstation blogu prozradila, že počínaje touto nedělí začne Sony poskytovat přístup k nové konzoli vybraným japonským youtuberům. Firma nespecifikovala, jestli půjde o volný přístup ke konzoli, tak jak to udělal ve spolupráci s množstvím amerických novinářů Microsoft, nebo zda-li Sony youtubery limituje pouze na přístup k jednotlivým hrám. Pro konzoli a její marketing jde o jedinečnou příležitost, kdy konečně ukázat uživatelské prostředí, vsadil bych tedy na to, že ho v průběhu příštího týdne uvidíme.

Jako ideální se chystaná akce jeví také pro prezentaci streamovacích a obecně sociálních prvků konzole. Na novém ovladači Dualsense hnízdí od představení stále tajemné tlačítko Create, které by mělo sloužit právě k sdílení obsahu z hraní. Výborným tahem pro Sony by určitě bylo, kdyby streamy všech youtuberů běžely přímo z konzole bez zásahů externího softwaru. Jak lépe dokázat, že nová Playstation bude jako dělaná pro stále se rozrůstající komunitu streamerů?

Zatím ale ani nevíme, jaké hry nám vybraní youtubeři během prezentace představí. Určitě ale nepůjde o žádné multiplatformové tituly, když se Sony rádo chvástá svým zaměřením na exkluzivní hry, dostupné pouze na Playstation. Můžeme se tak zřejmě těšit na nové záběry z Demon’s Souls a nového Spider-Mana. Sony bude určitě chtít stavět i na porovnání remasterované verze Spider-Mana z roku 2018, aby ukázalo, co vše nového patá Playstation dokáže.

Streamy začnou běžet tuto neděli a budou pokračovat během celého týdne k příležitosti YouTube Gaming Week. Ve zmiňovaném příspěvku na blogu Playstation se navíc jedna z vět zmiňuje o tom, že by takovéto streamy měly pokračovat až do vydání konzole. To nastane ve vybraných regionech 12. listopadu, zatímco my si počkáme o týden déle do 19. listopadu.