Zavřít reklamu

Nahrávací časy u Xbox Series X jsou rychlejší až o 80 %

Xbox Series X nabídne velmi rychlé načítání.

29. 9. 2020     Zdroj

Xbox Series X byl podroben testu několika zahraničních médií a ty si chválí zejména jeho rychlost. Microsoft podobně jako Sony svou konzoli osadil výkonným SSD diskem. Ten má kapacitu 1 TB. Dle všeho půjde využít 802 GB pro účely ukládání her a uložených pozic.

SSD je prý tak rychlé, že zatímco na Xbox One X se Red Dead Redemption 2 načítal 2 minuty a 8 vteřin, nový stroj to zvládne za 38 sekund. V tomto případě se jedná o největší naměřený rozdíl mezi jednotlivými tituly, které byly ozkoušeny. Rovněž disk dobře zvládá přepínání mezi tituly. Umožňuje totiž mít spuštěno 5 titulů najednou a mezi nimi libovolně přepínat, aniž by bylo nutné je celé znovu načítat. Toto neplatí pouze pro online MMO tituly, které je třeba, aby si udržovali spojení se servery.

Redaktoři ze zahraničních médií si také chválí to, jak je konzole tichá. Údajně je mnohem tišší, než současný Xbox One X a to i v případě, že na něm hrajete náročný titul.

Xbox Series X a Xbox Series S vyjdou 10. listopadu. Series X se prodává za 13 499 Kč a Series S za 7 999 Kč. Je třeba počítat s tím, že druhá konzole bude o poznání slabší.