Zavřít reklamu

Nové Call of Duty se bude odehrávat v období studené války

Láká vás období studené války? Velmi pravděpodobně si jej budete moci užít takřka na vlastní kůži.

20. 5. 2020     Zdroj

Moderní bojiště z budocnosti jsou pro Call of Duty zřejmě na nějakou dobu pasé. Lze tak soudit minimálně z předešlých dvou dílů této herní série a úniků informací, které poodhalují díl nový. Ten by se měl dle všeho odehrávat v období studené války, což je nanejvýš zajímavé, avšak poměrně dost opomíjené období novodobých dějin. 

Ještě nedávno to vypadalo s příchodem nového dílu Call of Duty v letošním roce bledě. Nyní se však zdá, že jsou všechny chmury zbytečné, jelikož se na pokračování této herní série pracuje a to v plné parádě. Oficiálního oznámení nového dílu jsme se sice zatím nedočkali, avšak podle čím dál většího počtu uniklých informací se zdá, že je prakticky jasnou záležitostí a to dokonce pro letošní rok. Podle leakera Okamiho jej chtějí vývojáři z Treyarchu, kteří na tomto dílu pracují, zasadit do období studené války, která se v sérii Call of Duty jen okrajově mihla u Black Ops.

Ačkoliv nejsou zatím žádné informace potvrzené a tudíž nevíme, jakým směrem by se mohla ubírat singleplayerová kampaň, vzhledem k povaze celého konfliktu se dá očekávat, že bychom nebyli tentokrát účastníky žádných epických bitevních vřav, ale spíš stelth akce a menších přestřelek různě po světě. Právě taková totiž studená válka byla a jelikož se vývojáři Call of Duty zpravidla historie přidržují (alespoň těch hlavních prvků), není důvod ani tentokrát očekávat cokoliv jiného. Na potvrzení z jejich strany si nicméně budeme muset ještě počkat.