Zavřít reklamu

Nintendo žádá vývojáře, aby své hry připravili na 4K. Blíží se vylepšený Switch?

Narostou Nintendu Switch větší svaly?

9. 9. 2020     Zdroj

Japonská společnost si v obchodních plánech klade za cíl zvýšit produkci konzole. Pandemie paradoxně prodejům Switche pomohla a Nintendo zažilo výrazně úspěšné čtvrtletí. Ve své nadcházející strategii si firma stanovuje i rozšíření připravenosti her na 4K rozlišení. Může to znamenat, že se můžeme těšit na výkonnější verze hybridní konzole?

Zvěsti o připravované vylepšené verzi Switche se už nějakou dobu šíří. Pro Nintendo sice vylepšování konzolí během jejich životního cyklu není zrovna charakteristické, ale to až do poslední generace nebylo ani pro jeho konkurenci. V září minulého roku Nintendo dokázalo, že se diverzifikace přístroje nebojí, když na trh uvedlo méně výkonný Switch Lite, který oproti silnějšímu bratříčku nenabízí možnost propojení s TV.

Vylepšený Switch by se tak mohl přiblížit konkurenci v podobě Xbox Series S, X a Playstation 5. Pohodlné hraní ve 4K je často skloňovanou výhodou nadcházejících přístrojů a vyšší výpočetní výkon by znamenal zbavení se omezení při vývoji některých her, například portů z jiných, výkonnějších platforem.