Zavřít reklamu

Příchod výkonnějšího Nintenda Switch klepe na dveře

Milovníci konzolí od Nintenda, jásejte.

25. 8. 2020     Zdroj

Nintendo

Ačkoliv se konzolový svět točí primárně kolem Xboxu a Playstationu, rozhodně by se nemělo zapomínat ani na menší hráče například ve formě Nintenda. Jeho Switch je totiž ve světě velmi populární, díky čemuž si vysloužil pozornost celé řady vývojářských studií, která jej zásobují kvalitními hrami. Svého poměrně silného postavení si je dobře vědomo i samotné Nintendo, které proto začalo podle agentury Bloomberg pracovat na nové generaci Switche. 

Podle agentury Bloomberg, který s informacemi o novém Switchi přišla jako první, má být nová generace Switche mimořádně výkonná a dorazit má už příští rok. Disponovat by měla jak velmi dobrým výpočetním výkonem, tak i podporou 4K rozlišení, čímž by mohla konzole vcelku slušně konkurovat next-gen konzolím od Microsoftu a Sony. Kromě high-endové verze pak má mít Nintendo v plánu i vydání levnější verze, která zřejmě ponese název Switch Lite a bude cílit primárně na nenáročné hráče. 

Kdy přesně by mohla nová Nintenda na pulty obchodů dorazit sice zdroje neuvádí, dá se však předpokládat, že je příliš mnoho času od next-gen konzolí od Sony a Microsoftu dělit nebude. Čím déle by přeci jen Nintendo čekalo, tím déle by se mohlo po představení oproti silné konkurenci prosazovat. Vše však nakonec ukáže až čas.