Zavřít reklamu

Xbox Series S oficiálně představen. Next-gen v menším a levnějším balení

Mrňavý Xbox konečně oficiálně.

8. 9. 2020     Zdroj

Po sérii informačních úniků, které na menší a méně výkonný Xbox lákají už řadu měsíců, se Microsoft konečně rozhodl potvrrdit existenci měnší verze next-gen konzole. Twitterový účet se rovnou podělil o podobu Xbox Series S společně s jeho maloobchodní cenou, která je stanovena na 299 amerických dolarů.

Konzole svým vzhledem spíše než výkonný herní systém připomíná průměrný reproduktor. Oproti ovladači vypadá na fotce relativně mrňavě a sám výrobce tvrdí, že jde o nejmenší Xbox v historii. Výkon v přístroji ovšem najdeme zřejmě dostatečný. Oproti Series X zřejmě nebude menší bráška stačit na hraní ve 4K, ale v 1080p by měl všechny nové hry zvládat s přehledem.

Žádné další oficiální informace k Series S prozatím nemáme. Dodejme jen, že jde s největší pravděpodobností o konzoli bez optické mechaniky a že se ho bude Microsoft zřejmě snažit propagovat jako ideální krabičku k předplatnému Game Pass, které v kombinaci s knihovnou zpětně kompatibilních kousků anbídne pro novou konzoli už při jejím vydání spoustu her k vyzkoušení.