Zavřít reklamu

Nintendo představilo spoustu menších her na Switch

Jako bonus Nintendo přidává parťáky do Untitled Goose Game

18. 8. 2020     Zdroj

Dnes se odehrál stream Nintendo Indie World, kde vydavatel představil množství nezávislých novinek, mířících na jeho konzoli. Kromě zcela nových her si Switch doplní katalog několika hrami, jež už existují na jiných platformách. Pojďme si projít nejzajímavější části streamu.

Card Shark 

Vývojáři úspěšného mobilního simulátoru středověkých vládců Reigns opravdu nelení. Včera oznámili videoherní adaptaci Orwellovy Farmy zvířat, dnes nás překvapili úžasně vypadajícím Card Shark. V tom budeme hrát za karetního podvodníčka ve Francii 18. století, který se chce pomocí svého nečestného umění propracovat na vrchol tehdejší šlechtické společnosti. Kromě Switche dorazí v roce 2021 i na PC.

Evergate

Roztomile vypadající plošinovka, odehrávajícím se v záhrobním světě, vychází překvapivě na Nintendo Switch ještě dnes. Během hraní budeme navádět čerstvě zemřelou dušičku na její cestě skrze čas a prostor k odhalení vzpomínek z jejího pozemského života. Hru má od konkurence odlišovat mechanika Soulflame, pomocí které má hlavní hrdina schopnost měnit herní prostředí v reálném čase. Evergate by měla později dorazit i na PC.

Raji: an Ancient Epic

V Raji: An Ancient Epic z prostředí starověké Indie se postavíme proti hordám temnot, inspirovaných hinduistickou mytologií. Nádherně vypadající akční adventura vychází jako časová exkluzivita konzole od Nintenda ještě během dneška.

Takeshi and Hiroshi

Unikátní plastelínová záležitost určitě nemíří na hardcore hráče. V poklidné, žánrově těžko zařaditelné hře se vžijeme do role Takeshiho, mladého herního vývojáře, který vymýšlí hry pro svého mladšího brášku. Herní náplň bude sestávat z navrhování tak akorát náročných výzev pro Hiroshiho. Hru můžeme na Switchi hrát již dnes.

Bear and Breakfast

Nově ohlášená hra pokračuje v dnešní tradici kouzelně vypadajících titulů. V Bear and Breakfast budou hráči mít na starost hotýlek v lesích a vžijí se přitom do role medvěda. Jde o časovou exkluzivitu Nintenda, jež vyjde někdy v průběhu příštího roku.

Spiritfarer

Hra, ve které pomáháte zvířátkovým lidem s přechodem do světa po životě, se dočkala překvapivého oznámení data vydání. Bez předchozího varování vývojáři Spiritfarer vypustí do světa už dnes. Kromě Switche by měla být hra dostupná i na PS4, Xbox One a PC.

Hades

Krásný kreslený klip k rogueliteu Hades předcházel oznámení verze hry pro Switch. Hráči, kteří zkoušejí utéct z řeckého podsvětí v předběžném přístupu na PC dostanou možnost přenést své savy do přenosné formy hry. Hades přijde na Switch během podzimu společně s vydáním plné verze.

Untitled Goose Game – kooperativní mód

To nejlepší si nechala prezentace firmy nakonec. Minulý rok nás všechny bavilo v roli potrefené husy terorizovat nevinné obyvatele britské vesničky. Od 23. září si bohulibou činnost budeme moci zopakovat v páru s dalším syčícím zobákem.

Poznámka: Nenašel jsem verzi videa přímo z nintenďácké akce, připojuji proto video z kanálu Playstationu.

Nezanedbatelnou část streamu zabrala oznámení portů her, které už známe. Na Switch zamíří v nejbližší době Subnautica, Short Hike, Manifold Garden, Hypnospace Outlaw, Garden Story a Torchlight III. Společně s kulometnou razancí oznamování novinek a překvapivých dat vydání stihlo Nintendo upozornit i na právě probíhající výprodej nezávislých her na jejich oficiálním eshopu. Jak se na novinky těšíte vy? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Na celý stream se můžete podívat zde.