Zavřít reklamu

Farma zvířat dostane videoherní podobu

Vývojáři vidí v předloze důležité varování dnešní veřejnosti

17. 8. 2020     Zdroj

Pokud by se sestavoval seznam literatury, nejvhodnější k adaptaci do videoherní podoby, Orwellova Farma zvířat by byla asi odbyta jako absurdní návrh. To si ale naštěstí nemyslí vývojáři ze studií The Dairymen a Nerial. Hru Animal Farm vyvíjejí s požehnáním autorových potomků a zjevně s ní mají velké plány.

Animal Farm bude adventura, ve které bude hráč schopný pomocí interakce s různými zvířaty změnit osud celé farmy. Studio Nerial stojí za oceňovaným Reigns a vypadá to, že ve hře budou jejich zkušenosti jasně vidět. „Hráči musí vymyslet strategii k rovnovážnému využívání prostředků, obraně farmy a udržení všech ostatních zvířat na firmě šťastných,“ stojí v oficiálním popisku hry.

Autoři chtějí díky adaptaci hry upozornit na současnou politickou situaci v mnoha zemích světa, kde se k moci dostávají populističtí politici. Přirovnávají ji dokonce k mezinárodní situaci v době, kdy Orwell napsal knižní předlohu. Pokud se tedy mezitím nedostaneme do područí zkaženého vepřového režimu, dočkáme se Animal Farm na počítačích a mobilních zařízeních někdy během letošního podzimu.