Zavřít reklamu

NHL 21 objede nové konzole obloukem. Next-gen verze se dočkáme až příští rok.

Postavení mimo hru nabývá pro hráče s next-gen konzolemi nových rozměrů.

21. 7. 2020     Zdroj

Zatímco na fotbalových hřištích se nové díly FIFA a Maddenu hrdě bily do prsou a lákaly na technologické inovace možné díky nové generaci konzolí, kolem nového NHL dlouho vládlo zlověstné ticho. Až doteď. Vývojáři z EA na sociálních sítích oznámili, že letošní ročník nevyjde na nové konzole, ale pouze na Playstation 4 a Xbox One.

„Co se týče NHL 21, rozhodli jsme se spíše soustředit na vylepšení a přidání nových prvků než na náročný port hry na nové konzole,“ napsali vývojáři na oficiálních stránkách. Dále ale hráče ujistili, že i tak bude možné hru hrát na Playstation 5 a Xbox Series X díky technologii přední kompatibility. Kromě toho nepadla žádná zmínka o verzi na PC, o které se dříve také spekulovalo.

Pro fanoušky hokeje tak jde o samé špatné zprávy. Opravdová NHL v současnosti stojí a nikdo si neodvažuje tvrdit, jak moc optimistické jsou plány na její opětovné rozjetí. Posunutí reálných soubojů o Stanley Cup může negativně ovlivnit i data vydání dalších dílů z herní série. NHL 21 oficiální datum vydání nemá – nedočkáme se ale prý dříve než v říjnu. Předchozí díly vycházely tradičně v září.