Zavřít reklamu

Kultovní anti-RPG Moon vyjde poprvé v angličtině a zamíří na Switch

RPG, ve které je hrdinovým úkolem šířit kolem sebe lásku, si konečně zahraje i západní publikum.

2. 8. 2020     Zdroj

Moon vyšel v Japonsku původně v roce 1997 na první Playstation. Menší tým vývojářů, odtržený od Square Enix, se v něm rozhodl postavit na hlavu klasické konvence RPG žánru. Po 23 letech hra dorazí konečně i na západní trh díky snaze vývojářů z Onion Games, kteří hru vyšlou na Nintendo Switch.

I když možná jen málokdo u nás o Moon slyšel, ve světě se těší kultovnímu statusu. Ten vychází jednak z faktu, že jde o hru, jež vyšla pouze v Japonsku, a jednak díky její unikátní premise. Na začátku příběhu je hlavní hrdina vcucnut do videohry, kde se setkává se stereotypním RPG hrdinou, který kam jde, tam rozsévá hrůzu – i když jen v podobě zabíjení monster a využití vedlejších postav pro jejich informace o probíhajícím questu. V Moonu je vaším hlavním snažením jít po stopách hrdiny a napravovat jeho hříchy. To probíhá tak, že hledáte duše zavražděných příšer a pomáhate jim najít klid jejich přivedením zpátky do těla.

Další rutinní činností je pro hlavního hrdinu hry pomoc NPC postavám. Ty ve hře využívají v té době unikátní systém vytváření si vlastních rutin. Postavy jen nečekají na hráče jako potenciální zdroj cenných informací, ale žijí si svůj život v zavedených rutinách. Ve hře se nebojuje, všechny úkoly jsou primárně o pomáhání druhým. Oba typy úkolů naplňují hrdinův „láskometr“, jehož hodnota nesmí během hraní dosáhnout nuly.

Hlavní myšlenky hry zní i po těch letech od vydání stále svěže. Moon inspiroval spoustu následovníků. Jako jednu z hlavních inspirací ho zmínil například Toby Fox, vývojář stejně netradičního Undertale. Moon vychází 27. srpna na Nintendo Switch.