Zavřít reklamu

Povedené východní MMO Phantasy Star Online 2 míří na Steam

Phantasy Star Online 2 je poměrně povedené MMO, které však na západě příliš renomé nezískalo. Vyzkoušejte si free-to-play verzi na Steamu, kde hra vychází již 5. srpna.

30. 7. 2020    

Phantasy Star Online 2

Pokud hrajete výhradně západní hry a nikdy jste se východní, zejména pak japonské produkci příliš nevěnovali, nevinili bychom vás, kdybyste o sérii Phantasy Star Online neměli ani ponětí. V mnoha ohledech totiž titul cílí na úzký fandom skalních příznivců, kteří tamní univerzum dokonale znají a vyhlédávají každou příležitost strávit v něm alespoň o hodinu navíc. I tak si ale série našla fanoušky i na západě a oslovila milovníky MMO, kteří preferují spolupráci a sci-fi zasazení. Korunku pak hra nasadila zejména unikátními herními mechanikami, dechberoucí vizuální stránkou a propracovaným příběhem. Dosud jste však k rozjetí potřebovali nenáviděný Windows Store od Microsoftu, nicméně časy se mění a Phantasy Star Online 2 zamíří příští týden i na Steam.

 

Příjemnou novinku oznámila Sega před pár hodinami a zároveň přislíbila, že se hry dočkáme již 5. srpna. Pochopitelně nebude chybět ani plnohodnotný cross-play s konzolemi jako je Xbox One a možnost přenést svůj postup na jinou platformu. Pokud jste tak dosud preferovali hraní na konzolích, ale máte v plánu přejít na PC, vývojáři vám v tom určitě bránit nebudou. Ba naopak, jedná se o rychlý a efektivní proces, který vám umožní zahrát si s přáteli takřka kdekoliv. Ku příležitost vydání na Steamu si zároveň vývojáři připravili speciální akci, kdy můžete získat obleček Alyx Vance nebo Morgana Freemana, tedy dvou známých postav ze série Half-Life.