Zavřít reklamu

Klokan Kao dostane třetí díl, vývojaři rozdávají dvojku zdarma

Od jeho posledního vystoupení ho dělí sedmnáct let.

10. 6. 2020     Zdroj

Klokan Kao patří do generace plošinovkových hrdinů přelomu tisíciletí. Ve společnosti zvučnějších jmen jako Ratchet, Crash nebo Banjo-Kazooie ovšem vačnatec s boxerskými rukavicemi na první pohled zapadl do pozadí. Tento úhel pohledu však nyní těžce neguje původní vývojářské studio Tate Multimedia, jež má v plánu Kaovy eskapády znovu oživit.

Hra Kao the Kangaroo poprvé vyšla v roce 2000 na osobní počítače a konzoli Dreamcast. Od té doby se její hlavní hrdina objevil v jednom plnohodnotném pokračování a pár vedlejších dobrodružství. Zpráva o přípravě další hry, sedmnáct let od vydání posledního dílu, tak může působit jako blesk z čistého nebe. Vypadá to ale, že Kao má početnou základnu věrných fanoušků.Minulé léto totiž na Steam dorazil druhý díl série. Prodejně si prý nevedl vůbec špatně – teď ho studio rozdává úplně zdarma. Ve spojení s kampaní #BringKaoBack, ve které velké množství hráčů vyjádřilo přání zahrát si novou hru s Kaem v hlavní roli, se proto vývojáři rozhodli, že tuto zaprášenou plošinovkou ikonu přivedou zpátky k životu.

Čas k tomu rozhodně není špatný. Popularita žánru stále trvá. Důkazem můžou být úspěšné remastery klasických her s Crashem a Spyrem nebo mnohokrát opakované zákulisní drby o možném návratu Ratcheta s Clankem na nové generaci Playstation. Třetí díl Kao the Kangaroo dorazí na zatím neznámé platformy v nekonkrétní datum. Projekt je ve fázi příprav.