Zavřít reklamu

Kingdom Come: Deliverance má 95% propad aktivních hráčů

Kingdom Come: Deliverance zaznamenalo zásadní propad v počtu aktivních hráčů na Steamu.

2. 5. 2018    

Je tomu dva a půl měsíce, co vyšla hra Kingdom Come: Deliverance. Na poměry českých her šlo o velmi zajímavý a rozsáhlý titul. Nás však v recenzi příliš nepřesvědčil a zazlívali jsme mu zejména příšerné bugy a další technické nedostatky. A zřejmě na ně titul doplatil.

Dle Steamu totiž Kingdom Come: Deliverance zaznamenalo 95% propad, co se týče aktivních hráčů. Za první dva dny bylo prodáno přes půl milionu kopií a hra slavila velký úspěch u hráčů. V jednu chvíli tak české RPG hrálo až 66 400 hráčů. Nyní je to přibližně 3600 hráčů. Rozdíl je to obrovský a na vině mohou být dva faktory.

Jedním je samozřejmě fakt, že hlavní vlna zájmu již proběhla a ti kteří si hru chtěli užít, ji už mají za sebou a nemají potřebu se k ní vracet. Druhým faktorem je určitě i to, že titul i přes svou dvouměsíční působnost na trhu, není stále řádně optimalizován.

Mezi nejhranější hry, tak Kingdom Come: Deliverance už nepatří a dokonce nestačí ani na starší RPG, jako je Skyrim či Zaklínač 3. Skyrim se stále může pyšnit 8392 hráči a Zaklínač 3 dokonce 8981 hráči. Bylo by zajímavé se podívat také na konzolové statistiky, ty však nejsou zatím k dispozici. Co myslíte vy? Jaká je hlavní příčina toho, že už o Kingdom Come není takový zájem?

Čeští tvůrci z Warhorse Studios se nechali slyšet, že připravují také příběhové DLC s ženským charakterem v hlavní roli. Nic bližšího, ale zatím není známo.

Zdroj: IGN.com