Zavřít reklamu

Japonští hráči si vyzkoušeli PS5 naživo. Co jsme se dozvěděli nového?

Neoficiální fotky konzole naživo a Godfall ve 4K při 120 snímcích za vteřinu.

5. 10. 2020     Zdroj

Cena Playstation 5 - obrázek konzole

Sony si v neděli pozvalo do svých japonských kanceláří množství japonských youtuberů, aby jim naživo ukázalo pátou Playstation. Vyvolení si vyzkoušeli na konzoli zahrát Astro’s Playroom, Godfall, Devil May Cry 5: Special Edition a Balan Wonderworld. Ve videích na konci článku se můžete podívat na nové záběry z hraní.

Je celkem zklamání, že si Sony vybralo právě ty hry, co si nakonec vybralo. Astro’s Playroom jsme už naživo viděli během prezentace ovladače Dualsense Geoffem Keighleym v červenci, Godfall nám toho během reklamní kampaně ukázal už víc než dost a Devil May Cry 5 je starý dobrý známý, kterého je alespoň hezké vidět v nejlepší možné formě. Z hraní jsme si tak odnesli maximálně to, že Godfall poběží na konzoli ve 4K při 120 snímcích za vteřinu. Playstation tak nabízí vskutku úctyhodný výkon. Hráči si přitom pochvalují hodně nízký zvuk běžící konzole, který se moc nezvyšuje ani při takovém zatížení.

Během prezentace se ale hlavně podařilo vyfotit pár neoficiálních snímků konzole a ovladače. Playstation 5 vypadá trochu jinak než na oficiálních produktových fotografiích – značně víc se leskne. Ovladač navíc odhalil novou funkci. Pod touchpadem má zabudované LED pásek, který hráči ukazuje, jaké číslo mu přiřadila hra v multiplayeru. Dá se rozsvítit jeden až čtyři drobné bodíky. Lépe si určitě uděláte představu z přiložených obrázků.

Je určitě škoda, že Sony neukázala záběry z více náročných next-gen her, tak jak jsem předpovídal v páteční novince, hlava mi ale stále nebere absenci představení uživatelského prostředí konzole. Playstation 5 vychází už za pět týdnů a my stále nemáme jakoukoliv představu, jak se budeme v jejím systému pohybovat a jaké specifické funkce nabídne. Vše potřebné se určitě ještě dozvíme, ale do 12. listopadu, kdy konzole vychází v určitých regionech, už času tolik nezbývá. K nám dorazí Playstation 5 19. listopadu.

A na závěr slíbená videa japonských youtuberů: