Zavřít reklamu

Hra roku 2012 – Vyhlášení

Která hra byla nejhorší a která naopak nejhorší? Kdo si odnese titul?

27. 1. 2013    

Téměř 3 týdny jste měli vy, hráči, možnost rozhodnout, která hra získá titul Hra roku, která Fail/Zklamání roku a která Očekávání roku. Jak to dopadlo?

Všelijak. Hlavně v posledních hodinách se výsledky v některých kategoriích přelévaly z hry na hru a tak jsem ani já do poslední chvíle nevěděl, kdo vyhraje.

Assassin’s Creed 3

Hra roku 2012

Tento podzim se hráči dočkali již třetího plnohodnotného dílu série Assassin’s Creed, který se točí okolo kultu zabijáků a řádu templářů. Jak hra dopadla při recenzích snad ani není třeba zmiňovat (nebo že bych to připomněl? Czechgamer – „89%“, IGN „8.5 – Skvělé!“, Vyťukej „92% + Martinovi se hra určitě také zdá jako skvělá“). Pravdou však je, že se jedná o opravdu vydařený titul, který i přes kompletní přesunutí k jinému hlavnímu hrdinovi – Connorovi a do zbrusu nového prostředí, oprostřeného novým vlastním příběhem dokázal hráče na desítky hodin připoutat k herním zařízením.

Ale nic není ze zlata, i třetí Assassin’s Creed měl jisté vady na kráse a to hlavně menší technologické nedodělávky a opětovné zanedbávání Desmonda, které je sice oproti Revelations menší, stále tu ale zůstává. Z mého pohledu se však jedná o zaslouženého krále herní scény roku 2012 a poprosím o potlesk!

Crysis 3

Očekávání roku

Crysis 3 je jistě jedním z naprosto nejočekávanějších titulů roku (on je vlastně ÚPLNĚ NEJOČEKÁVANĚJŠÍ!) a zaslouží si zvláštní pozornost. Prorok se na naše obrazovky vrátí znova, tentokrát s pořadovým číslem 3 a vrhneme se přímo do New Yorku, kde budeme pomocí vylepšeného nanoobleku a také speciálního luku, který dominuje traileru, v němž se krásně rozkládá bojovat proti všemu možnému nedobrému, co by nás mohlo zničit. Crytek láká především na třetí generaci enginu CryEngine, který se jistě řadí mezi nejlepší enginy v současné době a nebojím se říct, že dokonce překonává enginy typu Frostbite nebo Unreal Engine. Crysis 3 jsme Vám prezentovali jak v hodnocení alpha verze, tak v celkovém preview. Hra vyjde v létě tohoto roku a již 29.1. (tedy ZÍTRA!) bude spuštěna otevřená beta.

Medal of Honor: Warfighter

Zklamání roku

Velké ambice, velký pád. I přes využití Frostbite 2 enginu, který zajišťuje krásný audiovizuální kabátek hra a ještě pár dalších kladů, zklamala. Srážel jí hlavně stereotyp, neopravené časté bugy a co je hlavní: lineárnost. Chvíli se může zdát, že hra je ještě přescriptovanější než Call of Duty série dohromady. Kdyby to alespoň autoři dokázali šikovně zakomponovat. Na druhou stranu multiplayer se tvůrcům podařil, tak alespoň něco, že..?

Dojmy z ankety

Upřímně, mé dojmy jsou smíšené. Sice jsem si myslel, že kategorii Hra roku vyhraje opravdu Assassin’s Creed 3, nicméně v ostatních kategoriích jsem se vcelku zmílil. Při psaní tohoto článku se mi hlavou honila spousta myšlenek, spousta otázek, ale utkvěla mi tam pouze jediná, na kterou se stále ptám. Co mají sakra všichni s lukem…?

Na samotný závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří obětovali tu chvilku času a hlasovali pro své favority. Zároveň bych chtěl pogratulovat těm, kteří vyhráli ceny s herní tématikou a již nyní se k nim mohou dostat pomocí emailů.