Zavřít reklamu

Druhé Last of Us je nejdohrávanější hrou na Playstation 4

Od druhého Last of Us se odtrhnete jen těžko.

3. 9. 2020     Zdroj

Fantastické The Last of Us: Part II si připisuje další rekord. Vypadá to, že jde o nejdohrávanější hru na Playstation 4. To znamená, že trofej, kterou hra hráče odmění za zkompletování hlavní příběhové linie, dostalo nejvyšší procento hráčů všech tříáčkových videoher na konzoli. Druhé Last of Us dohrálo podle Playstationu 58 procent těch, co hru rozehrálo.

Na první pohled se nejedná o nijak zázračné číslo. Zajímavě začne vypadat až v porovnání se statistikami ostatních her. Relativně těsně Last of Us překonává Final Fantasy VII Remake (53,3 procenta) a God of War (51,8 procenta – naše recenze zde), ale před jinými tituly má veliký náskok. Kdo by byl řekl, že takové Days Gone dokončí zhruba jen 34 procent lidí. Death Stranding s 29,3 procenty úplně chápu, sám jsem Samovu pěší cestu přes Spojené státy ještě nedohrál.

Last of Us prostě sbírá v herním světě jeden rekord za druhým. Postapokalyptický svět se nám hodlá navíc představit i ve světě televizním. Chystaný seriál nám prý nabídne momenty, ze kterých nám spadne čelist až na zem. Tak se máme na co těšit. Mezitím si můžete přečíst naši recenzi druhého dílu a zjistit, zda-li se nechcete také přidat k rozsáhlému množství hráčů, co si hru užili.