Zavřít reklamu

Detaily o hře Destiny od Bungie

Studio Bungie odhalí hru Destiny v plné kráse už zítra, dnes tu ale máme první detaily.

16. 2. 2013    

Většina obchodů prý již má detaily o hře Destiny, na které pracuje studio Bungie, které dříve stálo za komerčně nejúspěšnější značkou Microsoftu pro Xbox 360, sérií Halo. Jejich posledním dílem v kooperaci bylo Halo: Reach. Nicméně Bungie už pro Microsoft nedělá. Důkazem toho bylo Halo 4, které připravilo studio 343 Industries.

Zítra bude plně představena hra Destiny, na které teď studio tvrdě pracuje. Některé detaily už dříve unikly, zejména o příběhu a náplni hry. Destiny by navíc nemělo být jedinou hrou, ale mělo by jít o široké univerzum, jako třeba Halo nebo Mass Effect, dá se tedy do budoucna očekávat více dílů. Zatím jsou plánovány 4 až do roku 2019.

Destiny bude klasicky first-person akcí, kde se podíváme do vzdálené sci-fi budoucnosti. V podstatě hra má hodně připomínat Halo. Hra je plánována na PS3 a Xbox 360 a zřejmě vyjde koncem tohoto roku. Měly bychom se dočkat spousty sociálních prvků, mluví se o tom, že by Destiny mělo být jakýmsi propojeným komplexem pro všechny online hráče. Vznikne tím provázané univerzum, jež by nemělo mít obdoby. Údajně už při tvorbě postavy, výbavy a vozidel budou hráči nadšení všemi možnostimi, které jsou neuvěřitelně rozsáhlé.

A o čem celé Destiny bude? Inu příběh se odehrává zhruba 700 let po naší době. Země byla téměř zničena a existuje jen jedno poslední město. Nad ním se záhadně objeví jakýsi měsíc. Nakonec se ukáže, že tento satelit není pouze obyčejným novým měsícem, ale jde o mimozemskou loď. Zvláštní ale je fakt, že loď na Zemi neútočí, ale naopak se jí snaží chránit před útokem zatím neznámých mimozemských jednotek. Původně totiž lidstvo během Golden Age „Zlatého věku“ vyvinulo moderní technologie, díky kterým bylo možné kolonizovat po celé Sluneční soustavě. Vzniklo město Voyageu z kterého lidstvo objevovalo nové světy. Nicméně se ukázalo, že ne všem formám života se jednání lidstva líbilo. Vy se vžijete do role Guardiana, který chrání Zemi před zničením. Máte mít k dispozici široký arzenál a neuvěřitelné schopnosti.

Hra má podle všeho vyjít konkrétně 6. října letošního roku pro PS3 a Xbox 360. Zítra bude hra Destiny oficiálně představena, takže se vše potvrdí a možná nás čeká i nějaký ten trailer.