Zavřít reklamu

Cyberpunk 2077 ukazuje, jak bude vypadat na starších konzolích

Jak moc dech vyrážející je Keanu Reeves na starších konzolích?

18. 11. 2020    

Dlouhou dobu byly všechny záběry ze Cyberpunku 2077 prezentovány na vysoce výkonných stolních počítačích. To už je ale minulostí, protože v nějnovější epizodě pořadu Night City Wire se nám CD Projekt RED rozhodl konečně ukázat, jak očekávaná hra běží na konzolích, a kromě zářivých ukázek technologií nového Xboxu Series X přišla řada i na hraní na jeho předchůdci v podobě Xbox One X. Ochutnávka neukazuje žádné spoilery, takže se do ní můžou s klidem ponořit i ti, co se detailům o příběhu vyhýbají jako čert kříži.

Segmentem z hraní nás chvíli provází Johny Silverhand v podání Keanu Reevese. Hra ukazuje spoustu různých částí, od výběru možností v konverzacích po projížďku kyberpunkovým městem a sběru informací pomocí mechaniky Braindance. Ukázka pravidelně přeskakuje mezi záběry z Xbox One X a Series X, které označuje nápisem v levém horním rohu. A přiznejme si, že hra vypadá na starší konzoli o dost hůř než na nově vydaném systému a na počítačích, i tak jde ale ve společnosti ostatních her o krásně vypadající výlet do zajímavě vypadající verze naší budoucnosti.

Otázkou stále zůstává, jak bude náročná hra běžet na základních verzích obou starších konzolí. Právě problémy s optimalizací na základní Xbox One a Playstation 4 vedly k poslednímu odkladu data vydání. CD Projekt RED je banda ambiciózních vývojářů a starší hardware je jistě zasádně omezuje, takový je ale úděl her vydaných při nástupu nové generace konzolí. Vzpomeňme třeba na první Last of Us, které využívalo možností Playstation 3 na maximum a hra vyšla v plnohodnotné podobě až v remasterované verzi na PS4. Předpokládám, že to bude i případ Cyberpunku, který se má dočkat plně optimalizované verze na next-gen konzole někdy v průběhu příštího roku. Cyberpunk 2077 na Playstation 4, Xbox One a PC vychází 10. prosince.