Zavřít reklamu

Systémy pro chytrou domácnost jako součást udržitelné budoucnosti

Komerční sdělení: Systémy pro chytrou domácnost v současné době pomáhají automatizovat rutinní domácí činnosti, jako je zapínání a vypínání světel, stahování rolet, nastavování topení nebo třeba zalévání zahrady. Do budoucna toho ale budou dělat daleko více a jednou z nejdůležitějších věcí bude řízení spotřeby energie a její maximální optimalizace, aby domácnosti mohli nejen ušetřit, ale také žít […]

19. 10. 2023    

Komerční sdělení: Systémy pro chytrou domácnost v současné době pomáhají automatizovat rutinní domácí činnosti, jako je zapínání a vypínání světel, stahování rolet, nastavování topení nebo třeba zalévání zahrady. Do budoucna toho ale budou dělat daleko více a jednou z nejdůležitějších věcí bude řízení spotřeby energie a její maximální optimalizace, aby domácnosti mohli nejen ušetřit, ale také žít v souladu s principy udržitelnosti.

Společnost Eaton již v roce 2003 představila systém zabývající se inteligentním řízením energie, bezdrátový systém domácí automatizace xComfort. Ten byl navržen tak, aby usnadnil ovládání pevného osvětlení, vytápění a stínění a zvýšil energetickou účinnost. V průběhu uplynulých 20 let společnost Eaton vyvíjela a rozšiřovala svou nabídku produktů xComfort a stala se tak spolehlivým a důvěryhodným partnerem pro firmy zabývající se instalací inteligentní domácnosti.

Systém xComfort nyní nabízí širokou škálu bezdrátových produktů a funkcí, od řízení vytápění, osvětlení a stínění až po ochranu proti úniku vody. xComfort Bridge, nejnovější řídicí jednotka xComfort, nabízí uživatelům snadno konfigurovatelný systém bez nutnosti programování. Mohou tak ovládat svá zařízení domácí automatizace na dálku prostřednictvím mobilní aplikace xComfort Bridge, zatímco cloudová platforma xComfort poskytuje bezpečný přístup ke všem připojeným zařízením.

Roman Rappel-de Haan, který je vedoucím produktového managementu společnosti Eaton pro automatizaci budov a od počátku pracuje také na systému xComfort, říká, že „je další výzvou pro systém xComfort přechod od domácí automatizace k řízení spotřeby energie v souladu se zaměřením společnosti Eaton, tedy inteligentním řízením spotřeby energie. Tento přechod nám umožní pomáhat zákazníkům při řízení a optimalizaci spotřeby energie, což povede ke snížení nákladů a větší udržitelnosti.“

Vzhledem k tomu, že společnost Eaton rovněž plánuje přechod z uzavřeného proprietárního komunikačního protokolu na otevřenější, interoperabilní standard, otevírá nedávné zavedení standardu Matter zajímavé možnosti pro budoucnost systému xComfort. Matter je otevřený, jednotný protokol pro inteligentní domácnosti, který umožňuje bezproblémovou spolupráci zařízení různých výrobců. To znamená, že zařízení xComfort mohou komunikovat s dalšími zařízeními podporujícími standard Matter, což uživatelům poskytuje více možností a flexibility pro jejich systémy inteligentní domácnosti.

Historie systému xComfort dokládá závazek společnosti Eaton inovovat a poskytovat zákazníkům vysoce kvalitní a spolehlivá řešení domácí automatizace. Dvacet let po uvedení na trh vypadá budoucnost systému xComfort jasně a slibně díky důrazu na řízení spotřeby energie a zavádění nových technologií, jako je Matter.