Zavřít reklamu

Pět populárních mobilních aplikací, které stojí za pozornost

Všichni známe Facebook, Instagram nebo WhatsApp. Možná je všichni nevyužíváme, nicméně o jejich existenci jsme slyšeli a pravděpodobně jsme alespoň jednu z nich měli nainstalovanou na mobilním zařízení. Nicméně množství různorodých a různě užitečných aplikací je obrovské, a kdo se v nich má vyznat, že? Na hudbu máme třeba Spotify, na učení jazyků Duolingo a […]

4. 7. 2023    

Všichni známe Facebook, Instagram nebo WhatsApp. Možná je všichni nevyužíváme, nicméně o jejich existenci jsme slyšeli a pravděpodobně jsme alespoň jednu z nich měli nainstalovanou na mobilním zařízení. Nicméně množství různorodých a různě užitečných aplikací je obrovské, a kdo se v nich má vyznat, že? Na hudbu máme třeba Spotify, na učení jazyků Duolingo a k účasti na schůzkách můžeme využít aplikaci Zoom, nicméně za pozornost stojí i mnoho dalších, na něž člověk možná ještě nenarazil. Proto se v tomto článku podíváme na pětici z nich, jež jsou ve světě populární, a to z dobrých důvodů.

1, Stumble Guys

Pokud uživatel mobilního zařízení patří mezi hráče, určitě už slyšel o hře Fall Guys, z níž si právě Stumble Guys berou inspiraci. Je určená až 32 hráčům, kteří na nápaditých překážkových drahách jako z Wipe Outu závodí o to, kdo bude první v cíli. Hra vyšla v roce 2021 a stojí za ní studio Scopely, jež ji vydalo jak na Android, tak na IOS. Má také svou počítačovou verzi, která je hodnocena velmi kladně.

Čeština ve Stumble Guys sice podporována není, nicméně podobné hry jsou většinou dosti intuitivní a po pár minutách se hráč snadno zorientuje. Určitý cvik však vyžaduje 17 tratí, nicméně na cestu se člověk může vydat ve společnosti nejen hráčů z celého světa, ale také svých přátel, protože Stumble Guys nabízí party mode. Jedná se skutečně o hru velmi podobnou Fall Guys jak hratelností, tak barevností a nabídkou kosmetických úprav, to však nestálo v cestě tomu, aby se Stumble Guys stali nesmírně populární aplikací. Co se týče podobných běžeckých her, vlastně ji dokáže předčít pouze klasika – Subway Surfers.

2, PokerStars

S rozvojem internetu se staly populárními online kasina a od té doby, co má téměř každý internet ve svém dotykovém telefonu, je ten boom ještě znatelnější. Výkonné mobily totiž bez problémů zvládnou hráče přenést k pokerovému stolu v opravdu detailní grafice, plus kvalitních mobilních aplikací s dobrou pověstí je na trhu hned několik. Tou nejpopulárnější je beze sporu PokerStars, již lze hrát jak na mobilu, tak na tabletu, a to na Androidu i zařízeních od Appleu.

Na IOS se mobilní verze prakticky neliší od té webové, což je jedním z důvodů pro její popularitu. Pokud totiž hráč odjíždí na cesty, ale rád by se věnoval své oblíbené zábavě i mimo

domov, může tak učinit na mobilu nebo tabletu. Navíc PokerStars mají opravdu výbornou pověst, co se týče zabezpečení. Používají nejmodernější šifrovací technologie. K popularitě aplikace přispívá také lokalizace, neboť nabízí hned několik světových jazyků, ale také třeba češtinu.

3, Star Maker

Tahle aplikace už možná ke své cílovce dorazila, přesto je dobré ji zmínit, neboť jde o nejpopulárnější aplikaci pro karaoke na světě. Jednak si člověk může užít samostatné karaoke, ale také své nejlepší či naopak nejhorší momenty sdílet s přáteli, navíc vývojáři aplikaci stále podporují, doplňují o nové možnosti a samozřejmě nové písně. Někomu ovšem může vadit, že Star Maker automaticky hlas upravuje auto-tunem. Dostupná je na IOS i Android.

4, 1Password

Existuje několik způsobů, jak si ukládat a organizovat hesla k jednotlivým účtům, v tomto případě je však nesmírně nutné dbát na bezpečnost. Ještě před rokem byla nejpopulárnější aplikaci tohoto druhu LastPass, ovšem po přiznaném úniku dat se k ní mnoho zrazených uživatelů otočilo zády a přešli k aplikaci 1Password. Ta je sice placená, používá ale nejmodernější šifrací technologie a prozatím se o ní nic moc špatného říct nedá. Doporučují jí také odborníci na kyberbezpečnost, případně firmy s výborným renomé jako Slack nebo GitLab.

Zájemce má na výběr z několika možností platby, může koupit i rodinný balíček, přičemž kromě hesel si člověk může v aplikaci uchovat také data ze zdravotních karet, faktur a jiných dokumentů s citlivými informacemi. Nevýhody spatřujeme v tom, že 1Password bohužel nepodporuje češtinu a import hesel do prohlížeče není zcela vychytaný.

5, Headspace

Na závěr ještě zmiňme aplikaci Headspace, která se zaměřuje na učení uživatele, jak co nejlépe využívat svou energii, jak kvalitně spát a méně se stresovat. Headspace nabízí řízené meditace, vzdělává v oblasti zvládání úzkostí, a to jak na Androidu, tak na IOS, kde mají také obsáhlou recenzi. Člověk si může vybrat z různě dlouhých meditací, přičemž hlavním poselstvím Headspeace je ukázat k čemu meditace je a jak je správně provozovat (později třeba i bez pomoci aplikace), aby měly kýžený účinek.