Zavřít reklamu

Žij svůj život snů: Ve světe The Sims 4 můžeš být kýmkoliv chceš

Tuto hru byste si rozhodně neměli nechat ujít!

25. 8. 2022    

Přijde ti tvůj vlastní život trochu nudný? Chtěl by ses víc odvázat, ale v reálu na to nemáš odvahu? Chybí ti dostatečné sebevědomí nebo finance? Tak to zkus aspoň v herním světě. Vytvoř si své nové já, novou rodinu, dům a zkrátka celý život snů v jednom z nejúspěšnějších herních simulátorů od Electronic Arts –⁠  The Sims. Že jsi Simíky hrával už jako dítě? O důvod víc, proč se k nim teď znovu vrátit. 4. díl legendární herní série The Sims totiž nabízí možnosti jako ještě nikdy předtím.

Jak to všechno začalo 

Není divu, že si tenhle asi nejpopulárnější herní simulátor života nejspíš pamatuješ už z dětství. Jeho úplně první verze – The SimCity – spatřila světlo světa už v roce 1989. I když bylo v té době hraní počítačových her ještě docela v plenkách, už tenkrát dokázalo tohle oddechové budování domečků a vytváření postav žijících vlastním životem přikovat na dlouhé hodiny k počítači nejednoho z nás.  

Od té doby už ale uplynula spousta vody a Electronic Arts představilo několik dalších a mnohem propracovanějších dílů série. Ten zatím poslední, The Sims 4, udělal radost všem českým fanouškům simulačních her v září 2014. Tím to samozřejmě neskončilo a na trhu průběžně přibývají další a další aktualizace a lákavá rozšíření hry. Zatím poslední rozšíření představila společnost EA poměrně nedávno a odpovídá jím na transgenderové „trendy” poslední doby.

Zvol si svobodně svou sexuální orientaci

Protože otázka rovnoprávnosti a uznávání všech pohlaví je poslední dobou ve světě čím dál aktuálnější, rozhodli se tvůrci her využít kontroverzního tématu i v zatím poslední aktualizaci hry, která se stala pro všechny hráče přístupnou hned po uvedení nového dodatku The Sims 4 – Střední škola. Právě díky ní si při vytváření vaší postavy můžeš nově vybrat i sexuální orientaci Simíka, což jistě potěší nejen všechny příznivce LGB komunity. 

Můžeš tak být směle kýmkoliv chceš i randit, s kým chceš, a nikdo tě za to nebude soudit. A když si ze začátku nebudeš úplně jistý, zvol jednoduše mód, díky kterému se orientace Simíka může během hraní teprve vytříbit a klidně i proměnit.

Vyber si životní cíl i aktuální náladu

Volba sexuální orientace není rozhodně jediným zlepšovákem oproti předchozím verzím, kterého se při tvoření svého Simíka v The Sims 4 dočkáš. Těš se na nekonečné možnosti při výběru vzhledu i módního stylu tvé postavy a taky na to, že tady můžeš libovolně měnit i její nálady, na kterých bude přímo záviset následná interakce. 

Kromě typických povahových vlastností je třeba zvolit také životní aspiraci neboli cíl, kterého chce tvá postava dosáhnout. 

Pochlub se dokonalým bydlením

Mnohem propracovanější než v předchozích verzích je ve 4. sérii Sims i režim stavby, který se dělí na dvě části – nákup a stavbu. Režim nákupu slouží ke klasickému nákupu vybavení. Pokud se ti však nelíbí dekor nábytku, můžeš ho pomocí příslušného nástroje jednoduše změnit.

V režimu stavby nejsou tvé možnosti téměř ničím omezené a můžeš libovolně provádět jakékoliv stavební úpravy. Všechny své výtvory, ať už jde o pozemky, stavby nebo domácnost, můžeš poté nahrát do své on-line galerie a pochlubit se jimi ostatním hráčům.  

Přesvědčili jsme tě, že The Sims 4 prostě stojí za vyzkoušení? Tak už na nic nečekej a ponoř se do světa, kde můžeš být kýmkoliv si jen vzpomeneš.