Zavřít reklamu

Jak vydělat peníze na internetu za pomoci mobilu?

Komerční sdělení

26. 4. 2022    

Znáte někoho, kdo ještě nepoužívá chytrý telefon? Smartphony se staly pevnou součástí našich životů. Můžeme si přes ně psát se svými přáteli, objednat oběd, sjednat si půjčky či sledovat na nich seriály.

Víte ale, že si pomocí telefonů můžete i něco přivydělat? V článku se dozvíte hned několik tipů, jak si vydělat peníze na internetu jen za pomocí mobilního telefonu.

Kurzové sázky

Vyznáte se ve sportu a dokážete predikovat výsledek zápasu? Pak jsou kurzové sázky přímo pro vás. Spíše než o štěstí jsou totiž kurzové sázky, na rozdíl třeba od losů, založené na hluboké analýze a dobré rešerši. Díky sázení si můžete vydělat nemalé peníze.

Existují aplikace, které se kurzovým sázkám věnují. Vyzkoušet můžete například SYNOT TIP, Sazkabet nebo Fortuna.

Je třeba ale předem zmínit, že se stále jedná o hazardní hru s nejistým výsledkem. Zvažte proto dobře, jestli jste ochotní vsazenou sumu případně postrádat. Jejich recenzi naleznete na webu casinotip.com.

Investování

Pokud hledáte způsob, jak dlouhodobě vydělat, můžete vyzkoušet některou z mnoha investičních aplikací. Zatímco některé vyžadují hlubší orientaci v problému, jiné mohou využívat i všichni ostatní.

Investovat můžete například do nemovitostí. Třeba česká aplikace Investtown je vhodná pro všechny. Stačí se zaregistrovat a investovat můžete začít již od pěti stovek. Nemusíte být tedy žádný velký investor, a pokud hledáte způsob, jak neztratit kvůli narůstající inflaci hodnotu svých úspor, je tato investice perfektní.

Podobně jako Investtown fungují třeba aplikace Upvest nebo Ronda invest.

Dalším způsobem, jak investovat, je pomocí nákupu akcií. Aplikace eToro, Capital.com, Libertex nebo AvaTrade slouží pro obchodování na burze. Některé aplikace mohou být placené, třeba aplikace eToro je ale neplacená, stačí se zaregistrovat.

Před tím, než začnete nakupovat akcie, zjistěte si, jak takové obchodování na burze funguje. Právě eToro dokáže provést celým procesem i začátečníky. Můžete zde kopírovat rozhodnutí jiných zkušenějších investorů.

Investovat můžete také do půjček jiným lidem. Tomuto tipu půjček se říká P2P a v Česku se jedná například o aplikaci Zonky.

Pokud si netroufnete na žádnou z předchozích investic, můžete vyzkoušet aplikaci Portu. Investování je zde pouze pasivní. O vaše peníze se stará zkušený profesionál. Vašim jediným úkolem je vyplnit formulář, ve kterém si vyberete úroveň rizika, které jste ochotní podstoupit.

Tip: U investování obecně platí takzvaný investiční trojúhelník. To znamená, že nelze mít vysoký výnos ale zároveň nízké riziko. Pokud tedy chcete mít jistotu výdělku a minimálních ztrát, budete se muset spokojit s nižším výnosem. 

Průzkumy trhu

Pokud máte každý den trochu času navíc, třeba po cestě do práce, můžete vyzkoušet některé z mnoha aplikací na vyplňování dotazníků. Za každý vyplněný dotazník většinou dostanete od několika jednotek po několik desítek korun s tím, že výplatu dostanete až od určité sumy.

Někdy pouze nevyplňujete dotazníky, ale třeba sledujete různé reklamní spoty nebo nakupujete přes určité stránky.

Takovými aplikacemi jsou například Tolluna, iPoll nebo Swagbucks.

Prodej fotografií

Pokud milujete focení a bez svého foťáku neopouštíte dům, můžete zkusit něco vydělat prodejem fotografií. Existují aplikace, které právě k takovému účelu slouží. Například Foap nebo Shutterstock.

Zisky z reklam

Peníze z internetu můžete poměrně snadno získat i ze svých webových stránek. Stačí vám k tomu základní znalosti.

Vyzkoušet můžete například Google AdSence, kde dostáváte peníze díky umístění reklamy na svůj web nebo třeba Youtube kanál. Nečekejte ale žádné obří částky. Až ve chvíli, kdy má váš kanál vyšší návštěvnost, můžete si tímto způsobem slušně vydělat.

Získání peněz za pomocí doporučení, to je affiliate marketing. Funguje tak, že zákazníci nakupují přes vaše odkazy (doporučení) a jsou tedy i částečnými plátci vaší provize. Peníze se platí za každý uskutečněný obchod přes váš odkaz.

Pokud máte talent na psaní a jste alespoň trochu kreativní, můžete vyzkoušet práci jako správce sociálních sítí. Můžete si tak na svém mobilu přivydělat pár tisíc korun. Nejdůležitější je přitom být originální, průměr na sociálních sítích jednoduše nestačí.

A pokud máte sami nějaký originální nápad, můžete zkusit stát se instagramerem, youtuberem nebo třeba tiktokerem.