Zavřít reklamu

Eaton oznamuje výstavbu nejmodernějšího kampusu pro výrobu UPS a skladování energie ve finském Vantaa

Tisková zpráva

22. 4. 2022    

Společnost Eaton zabývající se inteligentním řízením energie a lídr na trhu s řešeními pro velká datová centra oznámila, že buduje nový kampus pro své kritické energetické systémy ve finském Vantaa. Všechny své současné aktivity tímto krokem integruje do mnohem rozsáhlejší lokality, neboť v areálu o rozloze 16 500 m², který má být dokončen do konce roku 2023, bude pod jednou střechou umístěn výzkum a vývoj, výroba, skladování, prodej i servis a vytvoří se až 100 dalších pracovních míst.

Jako jeden z největších světových výrobců třífázových nepřerušitelných zdrojů napájení (UPS) je expanze společnosti Eaton v této oblasti hnána silným obchodním růstem a poptávkou po systémech, které zajistí kontinuitu podnikání, ať už jde o datová centra, komerční a průmyslové budovy či využití ve zdravotnictví a námořnictví. Zařízení Vantaa se nachází na vynikajícím místě vedle letiště v Helsinkách a bude sloužit jako ústředí divize Critical Power Solutions společnosti Eaton a zároveň centrum excelence pro datová centra.

Společnost Eaton má ve Finsku silnou znalostní bázi, protože její místní dceřiná společnost s 250 zaměstnanci vyvíjí a vyrábí UPS a technologii konverze napájení již od roku 1962. Rozhodnutí expandovat bylo podníceno rostoucí poptávkou po produkci stávající továrny Eaton v Espoo, včetně síťově interaktivních UPS a systémů skladování energie, které budou podporovat přechod energie od fosilních paliv.

Nové zařízení bude zahrnovat i špičkovou testovací oblast, která nejen podporuje vývoj a provoz produktů, ale také předvádí produkty Eaton v akci. Pro zákazníky se to promítá do nejlepší zkušenosti ve své třídě z hlediska prohlídek, osobních setkání a továrních přejímacích zkoušek, což bude také vyžadovat najímání nových talentů. Nová pracovní místa vzniknou v provozu, výzkumu a vývoji, ale i v obchodní i technické podpoře.

Eaton se věnuje zlepšování udržitelnosti a energetické účinnosti – jak z hlediska svých procesů, tak i produktů, které vyrábí – a tento projekt není výjimkou. Stávající závod v Espoo již od roku 2015 posílá na skládku nulový odpad a nová budova bude obsahovat různé inovativní technologie Eaton pro snížení uhlíkové stopy, počínaje řešením řízení spotřeby až po nabíječky elektrických vozidel.

Karina Rigby, prezidentka Critical Systems, Electrical Sector ve společnosti Eaton v EMEA, řekla: „Investicemi a posílením naší stopy ve Finsku stavíme na silném místním dědictví společnosti Eaton a zároveň plníme svůj závazek k udržitelnosti. Podnikání společnosti Eaton v oblasti kvality napájení roste díky digitalizaci a energetickému přechodu a s novým kampusem Vantaa budeme připraveni podporovat naše zákazníky nyní i v budoucnu. Je obzvláště vzrušující sledovat, jak se technologie UPS v průběhu času vyvíjela – dnes nejen zajišťuje kontinuitu podnikání pro kritické aplikace, ale také hraje roli při přechodu na obnovitelné zdroje tím, že funguje jako zdroj flexibility, který podporuje stabilitu rozvodné sítě.“

Komentáře nejsou povoleny.