Zavřít reklamu

Zařizujeme herní koutek

Hraní her má být především zábava, a přesně proto se hodí herní koutek. Jak jej tedy zařídit?

24. 5. 2021    

Je pro vás hraní počítačových her určitým způsobem relaxace? Nebo zařizujete herní doupě pro své děti? Ať už tak či onak, každý se chce při hraní cítit pohodlně a příjemně. Podstatné je tedy vybrat kvalitní základní příslušenství a pokud navíc herní prostor ozvláštníte o tématické doplňky z oblíbené hry jen neradi budete z vašeho koutku odcházet.

Bez počítače či konzole by to nešlo

Pokud své oblíbené hry hrajete na konzoli, máte napůl vyhráno. Výběr konzole je totiž o mnoho snazší, než když vybíráte herní počítač. Předem máte jasně dáno, které hry na kterou konzoli pasují, hlavní rozdíl tedy zůstává v tom, jaký typ ovládání a styl konzole preferujete.

V případě že se chystáte pořídit herní pc, na kterém budete moci hrát větší množství her a přitom se nevyznáte v potřebné specifikaci komponentů, které jsou k tomu potřeba, je dobré poradit se s odborníkem. Důležité je také stanovit si cenu, kterou se do svého herního počítače chystáte investovat. Samozřejmě najdete to pro vás nejlepší herní PC do 15 000,- nicméně jeho cena se také může vyšplhat až přes sto tisíc.

Díky postupnému vývoji počítačových komponentů můžete na trhu nalézt klasické herní počítače, nebo tzv. All in one řešení. V případě klasických počítačů bude třeba zakoupit ještě další komponenty jako je monitor, klávesnice a myš. V případě All in one je počítač prakticky zabudovaný v monitoru a často se dodává v sestavě spolu s klávesnicí a myší. Tato varianta je ideální zejména pro malé prostory, kdy nebudete muset řešit umístění velkého počítače v dosahu zásuvky a současně kabelů k monitoru apod.

Pohodlí především

Jak už jsme v úvodu zmiňovali, při hraní her potřebujete mít pohodlí. Mnohdy trávíte i hodiny v prakticky neměné poloze a následné bolesti zad a krku by vás jistě nepotěšily. Důležité je tedy vybrat co nejlepší kancelářskou židli, která zajistí, že si hraním počítačových her nezaděláte na zbytečné zdravotní problémy s páteří apod.

Při výběru kancelářské židle si dejte na čas a pozorně si na ní všímejte všech detailů. Pokud budete na židli trávit dlouhé hodiny, nebo se střídat s někým z rodiny, rozhodně se zaměřte na pokročilou mechaniku a maximální možnosti nastavení. Opravdu kvalitní židle vám pak půjde nastavit nejen do výšky, ale upravovat budete moci například nastavení opěrek či sedáku.

Jakmile máte správnou židli vybranou, nezapomeňte na správnou ergonomii sezení, kterou byste měli dodržovat nejen při kancelářské práci ale také právě při hraní počítačových her. Židle by měla být v takové výšce, aby se vaše chodidla dotýkaly podlahy a nohy v kolenou svíraly úhel 90°. K sezení byste měli využít celou plochu sedáku a zády se pohodlně opírat o opěradlo jehož bederní část si nastavte tak, aby opravdu pasovala na bedra. Ruce položené na opěrkách či pracovní desce stolu by opět měly svírat úhel 90°, čehož docílíte zejména výběrem správného pracovního stolu.

Dostatek prosotru

Další důležitou součástí vašeho herního prostoru je kvalitní pracovní stůl. Na něj budete potřebovat umístit zejména monitor, klávesnici a myš, nicméně své místo si zde jistě najdou i další kancelářské doplňky a nezbytnosti. Rozhodně tedy nešetřete na jeho velikosti a přemýšlejte dopředu o tom, co na něm budete mít vystavené.

Pokud se u počítače bude střídat více členů domácnosti, je ideální zvolit polohovací stůl. Každý si jeho výšku pak uzpůsobí dle potřeby, a dokonce si k němu budete moci stoupnout když už bude sezení příliš dlouhé. Na trhu můžete vybírat z variant, jejichž výšku nastavujete pomocí elektrického pohonu, nebo manuálně a je jen na vás kolik chcete do stolu investovat.

Ke stolu lze navíc dokoupit i praktické příslušenství jako je například zabudovaná zásuvka. V případě že budete potřebovat při hraní například rychle dobít mobilní telefon, nebudete muset hledat volnou zásuvku někde pod stolem. Za zvážení stojí také možnost dokoupení zásuvkového kontejneru, kam schováte vše, co zrovna nebudete potřebovat k hraní.