Zavřít reklamu

Dnes vychází Playstation 5. Podívejte se, jak si vede proti konkurenčnímu Xboxu

Škoda, že je nová Playstation všude vyprodaná.

19. 11. 2020     Zdroj

Po týdnu čekání jsme se dočkali i my. Ve vybraných regionech si sice novou Playstation užívají už celý týden, k nám ale doráží teprve dnes. Tedy alespoň k těm šťastlivcům, na které se při předobjednávkách dostala řada, nová konzole je totiž všude beznadějně vyprodaná a nová várka může od Sony dorazit až na začátku příštího roku. Čekání si však můžeme zkrátit alespoň ukázkami toho, co Playstation 5 vlastně dovede. Digital Foundry si vzalo na paškál nového Assassina a ukázalo, že větší hrubá síla Xboxu na Playstation v reálných situacích nestačí.

Technologičtí experti vyzkoušeli hru v rozlišení 4K a zatímco na Xbox Series X hra zažívá nepříjemné propady frameratu, na Playstation 5 se drží stabilně kolem krásně fluidních šedesáti snímků za vteřinu. Na PS5 však Digital Foundry hlásí při hraní ve 4K drobné nedostatky, jako chvilkové trhání obrazu. Verze na Xbox je podle Digital Foundry hůře odladěná, takže příčinou by neměl být výkon konzole. Na stroji od Microsoftu totiž zaznamenli i víc bugů.

Xbox Series X ovšem o prsa překonává Playstation při načítání multiplatformových her. V NBA 2K21 má konzole od Microsoftu přibližně deseti procentní náskok v rychlosti načítání. To zřejmě vypovídá o papírově výkonnějším hardwaru. Playstation ovšem září v oblasti svých exkluzivních her. Tam je načítání bleskurychlé a překonává takové NBA i u her s otevřeným světem jako je Spider-Man: Miles Morales.

Rozdíly ve výkonu jsou tak ve skutečnosti minimální a o koupi určité konzole byste se měli rozhodovat spíše podle toho, co očekáváte od nového herního ekosystému. Playstation si stále razí léty prověřenou cestu unikátního hardwaru a softwarových exkluzivit, na druhé straně Xbox dává důraz na demokratizaci hraní a jeho přístupnost co největšímu publiku s extrémně výhodným Game Passem a dostupným next-genem v podobě Series S.

Invalid post ID.