Zavřít reklamu

Marvel’s Avengers srazilo Square Enix do červených čísel. Ze hry uteklo už 96 procent hráčů

Avengers po dokončení příběhového kampaně prostě už netáhnou

12. 11. 2020     Zdroj

Square Enix umírající popularita Marvel’s Avengers moc netěší. Podle platformy Githpy, která zaznamenává počty hráčů na Steamu, superhrdinská týmovka minulý víkend zaznamenala maximum 1190 zároveň hrajicích uživatelů, týdenní průměr spadl na 792 hráčů. Oproti maximální obsazenosti v době vydání jde o 96 procentní pokles. Původně jedna z nejočekávanějších her roku je venku teprve od začátku letošního září, takto extrémní sestup tak nastal již dva měsíce po vydání.

Invalid post ID.

Příčina je zřejmě jednoduchá – Avengers nejsou moc dobrou hrou. Zatímco příběhová kampaň je zlatým hřebem celé hry, vývojáři z Crystal Dynamics sázeli spíše na trvanlivost online módů. Ty jsou ale děsně stereotypní a vyžadují po hráčích nekonečné grindování proti vlnám stále stejných nepřátel. Za maximálně vylevelované hrdiny je sice prý radost hrát, málokdo ale zvládne přetrpět desítky hodin k tomu vedoucích. Námitky ze strany hráčů donutily studio prioritizovat vývoj nového obsahu a přidání dalších hrdinů (první z nich má být Hawkeye). Obětí přesunu soustředění se na druhou stranu staly next-gen verze hry, které dorazí až někdy v průběhu příštího roku.

Avengers jsou pro Square Enix průšvih hlavně po finanční stránce. Japonská společnost v nedávných finančíních zprávách přiznala ztrátu 62 milionů dolarů za třetí kvartál letošního roku, a na vině jsou jistě nejmocnější hrdinové světa. Podle analytika Davida Gibsona taková ztráta znamená, že do hry muselo natéct obrovské množství peněz. Vydavatel se přece jenom sám chlubil, že se Avengers prodávají nadmíru dobře. Gibson z nesouladu prohlášení a účetnictví firmy vyvodil, že hra musela Square Enix stát včetně marketingu nějakých 170 milionů dolarů, a že aby se firmě investice vrátila, muselo by hra se prodat přes pět milionů kopií. Poslední čísla hovořila o třech milionech prodaných kusů.

Square Enix nyní plánuje hru oživit více v souladu s tvůrčími hodnotami společnosti. Avengers by postupně měly dostávat nové technické updaty, přepracování systému odměna a již zmíněný nový obsah. Z dat se ještě před vydáním podařilo hackerům vypáčit seznam plánovaných hrdinů, který slibuje velké množství oblíbených postav, jež zatím ve hře chybí. Oficiálně se máme kromě Hawkeye dočkat zatím jen Spider-Mana, který bude k dispozici exkluzivně jen na Playstation konzolích.

Invalid post ID.