Zavřít reklamu

Horizon: Zero Dawn se na PC prodává stejně dobře jako Zaklínač 3

Report z prodejů používá v přirovnáních silná slova.

24. 9. 2020     Zdroj

Port Horizon: Zero Dawn na PC je velký úspěch. Hra, která původně vyšla exkluzivně na Playstation 4, se prodává nad očekávání dobře. Nedávný report z prodejů od firmy SuperData dokonce prodeje přirovnává k původním prodejům třetího Zaklínače. Horizon: Zero Dawn během prvního měsíce prodal na nové platformě 716 tisíc digitálních kopií.

První PC port hry pocházející z interních studií Sony tak pokořil i příbuzný Death Stranding o takřka 50 procent. Zájem o playstationové exkluzivity tak očividně u PC hráčů je, a i přes nehezký rozměr pirátství se zákazníci s penězi výměnou za kvalitní hru rádi rozloučí. Finanční úspěch tak zřejmě nahraje dalším portům playstationových exkluzivit.

Invalid post ID.

Sony se už dalo slyšet, že je portování původně konzolových exkluzivit součástí plánů, jak maximalizovat ziskovost vlastních značek. Nečekejme ale, že se na PC dostanou hry z interních studií Playstationu moc brzy po vydání. Společnost stále věří strategii soustředění se primárně na svou konzoli, na počítače by tak měly dorazit spíše starší tituly. Ve hře může být třeba The Last of Us nebo God of War z roku 2018.