Zavřít reklamu

Cena Playstation 5 už nebude záhadou. Co jiného odhalí Sony na dnešním streamu?

Sony dnes odhalí cenu a datum vydání Playstation 5. Kromě toho se snad dostane i na oznámení nových her.

16. 9. 2020    

PS5NaBoku

Na dnešní desátou hodinu večerní si Sony naplánovala svůj další stream představující Playstation 5. Co vlastně nám na ní hodlá japonský gigant ukázat? Cena Playstation 5 a datum jejího vydání je pro všechny určitě prioritou číslo jedna. Microsoft už karty odhalil v minulém týdnu, Sony nyní má volné pole působnosti a může stanovit cenu v závislosti na nacenění konkurenčních Xboxů. Spekuluje se ovšem i o nových herních oznámení a novinkách ohledně streamovací služby PS Now.

Co se týče herních oznámení, Sony oznámilo, že se dnešní panel zaměří především na launchové tituly. Tam ovšem stále panuje určitá nejistota, protože přesně nevíme, které z ohlášených titulů přijdou na trh společně s konzolí. Potvrzené launchové exkluzivity jsou Spider-Man: Miles Morales, ze kterého jsme ještě neviděli žádný gameplay, Sackboy’s Adventure a Astro’s Playroom. Jako časová exkluzivita dorazí na PS5 i Godfall, ten už ale hodně svých tajemství prozradil. Jistě se dozvíme více detailů o remakeu Demon’s Souls, a zda-li nakonec opravdu vyjde společně s konzolí.

Invalid post ID.

Kromě už známých her by ale Sony mělo odhalit i pár novinek. Během pár posledních dnů se vyrojila řada spekulací o oznámení nového Final Fantasy, které prý původně mělo být součástí předchozího streamu, ale Playstation dal přednost technologicky výjimečnějším hrám. Jako zbožná přání zní oznámení druhého God of War, nového Silent Hill nebo rebootu série SOCOM, které internetem také v minulosti putovali a odkazovali na srpnovou událost, která se nakonec nekonala.

Invalid post ID.

Kromě her a informací o zahájení prodeje by mohl konečně Playstation odhalit i uživatelské rozhraní nové konzole. Xbox ze svého odhalení udělal velkou událost. Stejně tak konkurence z Redmondu během posledních měsíců dává důraz na svoje předplatitelské služby, jmenovitě Game Pass, který nabízí obrovskou knihovnu titulů za skvělou cenu. Sony by tak mohlo vrátit úder restrukturalizací svých vlastních služeb. Streamovací knihovnu Playstation Now zatím microsoftská služba vyloženě drtí.

Jak se cena Playstation 5 a nabídka herních titulů a  služeb popasuje s konkurencí se dozvíme už dnes od desíti hodin středoevropského času. Stream, ze kterého vám co nejdřív přineseme všechny důležité novinky, můžete sledovat například na Youtube.