Zavřít reklamu

Krabice ovladače naznačuje existenci menší verze nového Xboxu

Xbox Series S by měl být stroj pro méně náročné.

10. 8. 2020     Zdroj

Na veřejnost unikly fotografie krabice od ovladače k novému Xboxu. Ty potvrzují již dlouhou dobu diskutovanou existenci méně výkonné verze připravované konzole. Na zadní straně krabička slibuje kompatibilitu nejen s velkým Xbox Series X, ale i s menším bráškou v podobě Series S.

https://twitter.com/zakk_exe/status/1292602854990065670?s=20

Stejné kódové označení pro odlišení výkonu jednotlivých verzí své konzole využívá Microsoft i během této generace. Zatímco současný Xbox One S však představoval pouze zmenšenou, výkonnější verzi původního Xboxu One, Xbox Series S má od začátku jít cestou menšího výkonu a podle některých zdrojů i dramaticky zmenšené velikosti.

Podle prvotních úniků o Series S by měla konzole nabídnout třetinový výkon oproti velkému Xku, absenci optické mechaniky a přibližně poloviční cenu. Microsoft by tak s ní měl cílit na nenáročné hráče nebo na ty, co budou chtít hry pouze streamovat. Jako chytrá krabička ke Game Passu nezní vůbec zle.

Invalid post ID.

Oficiálního oznámení jsme se samozřejmě zatím nedočkali. Series S tak firma pravděpodobně představí na své další prezentaci, kde nám snad již sdělí i cenu nových konzolí. Ta by se měla odehrát někdy během tohoto měsíce.