Zavřít reklamu

Nintendu se neobyčejně daří. Může za to Animal Crossing

Pro Nintendo je simulátor poklidného života továrnou na peníze

6. 8. 2020     Zdroj

Japonská firma hlásí rekordní zisky i navzdory současně nevýhodné ekonomické situaci. Zdá se, že během pandemie koronaviru hledali hráči komfort při budování vlastních ostrovů v Animal Crossing: New Horizons. Právě prodeje této hry i samotné konzole přinesly Nintendu překvapující navýšení zisků.

Invalid post ID.

V prvním čtvrletí tohoto finančního roku (období mezi dubnem a červnem) hlásí Nintendo meziroční nárůst 166 procent v prodejích Switche na 5,68 milionu kusů prodaných během kvartálu. Z her si vedl nejlépe nový Animal Crossing s deseti miliony prodaných kusů. Hru si už celkem koupilo 22,4 milionů hráčů.

Nintendo dále hlásí obrovský zájem o fitness hru Ring Fit Adventure, které se zatím prodalo přes čtyři miliony kusů.  A množství z nich hledali zájemci dost těžko, protože o hru je mnohem větší zájem, než s jakým původně vydavatelé počítali.

Budoucnost Switche vypadá růžově, ale budoucí plány vydavatele jsou zahaleny neprostupnou černotou. Nintendo zatím neohlásilo žádné velké first-party tituly, jež by měly v nejbližší době na konzoli dorazit.

Invalid post ID.

Podle různých zvěstí si Nintendo připravuje své trumfy na tento měsíc, kdy má během další prezentace Direct dojít k oznámení množství titulů včetně remakeů Mario plošinovek ze starších konzolí.