Zavřít reklamu

Čtvrt miliardy dolarů mění majitele, Sony investuje do Epic Games.

Sony přemlouvá Epic ke spolupráci 250 miliony důvodů

10. 7. 2020     Zdroj

Že je ve videoherním průmyslu hodně peněz, na to už jsme zvyklí. Přesto investice 250 milionů dolarů (cca 5,9 miliardy korun) se stále zdá jako vysoké číslo. Právě takovou částku poslalo Sony na účet Epic Games a zajistilo si tak 1,6% podílu ve společnosti, jejíž celková hodnota se odhaduje na 17,86 miliardy dolarů. Behemot herních technologií je ceněný zejména kvůli hojně využívanému Unrealu Engineu a herní senzaci posledních let, Fortnite.

Invalid post ID.

Investice Sony má rozšířit možnosti spolupráce mezi oběma společnostmi. Prvním důkazem bližších kolaborací bylo technické demo Unreal Engineu, jež během prezentace běželo na Playstation 5. V tiskové zprávě obě firmy své podobnosti popisují jako sdílenou vizi „trojzrozměrných společenských zážitků v realném čase, vedoucí ke spojení videoher, filmu a hudby“. Může tak klidně jít o náznak dalších mediálních představení ve Fortnite, které naposledy nabídlo hráčům možnost sledovat filmy Chrostophera Nolana přímo ve hře.

Studio zodpovědné za Unreal Engine už delší dobu pěje chválu na nadcházející generaci Playstationu. Uskutečněný obchod ovšem Epicu nepřináší žádné limitace co se týče produkce her. Součástí investice není žádný dovětek o playstationových exkluzivitách. Epic v posledních letech stále narůstá na hodnotě a stal se díky spuštění vlastního obchodu Epic Store i důležitým hráčem na poli distribuce. Díky bližší spolupráci s konzolovým gigantem bude zajímavé sledovat, co si pro nás připraví dalšího.

TIP: Pokud si potřebujete půjčit na telefon či na konzoli, můžete porovnat recenze bankovních i nebankovních půjček a dozvědět se tak, co je pro vás nejvýhodnější.