Zavřít reklamu

Multiplayerové Crucible od Amazonu míří zpět do uzavřené bety

Amazon se pouští do vod herního trhu a první vlaštovka v podobě multiplayerového Crucible nevypadá příliš dobře. Hra se totiž vrací zpět do uzavřené bety.

1. 7. 2020     Zdroj

crucible

Snad všichni zkušenější hráči pravděpodobně tušili, že fušování gigantického Amazonu do herního trhu bude špatný nápad. Tedy ne, že bychom snahy největšího prodejce na světě odsuzovali, ale dosud se společnost pohybovala v poněkud jiných kruzích a jen málokdo se odvážil tvrdit, že se její prvotina v podobě multiplayerové střílečky Crucible povede. A jak zněly prognózy, tak se také stalo, jelikož tato údajně přelomová FPS hra opustila brány bety před několika týdny a vydala na strastiplnou cestu, která skončila nezdarem. Nejen, že vývojáři ze hry odstranili dva ze tří dostupných módů, ale rovnou na titul opět nalepili již poněkud zašlý štítek „uzavřené beta“ a jali se tvářit, jako by se nic nestalo.

Vypíchnout přesný moment, kdy celý vývoj zabředl v jakémsi korporátním šumu by bylo nanejvýš těžké. Hru totiž již od oznámení provázel špatný a očividně nezvládnutý marketing a jak se záhy ukázalo, technický stav na tom nebyl o moc lépe. Hráči navíc zjistili, že se jedná jen o další generickou střílečku, a tak neměli ani důvod pokračovat v nějakém dalším snažení. Přesto to vývojáři z Amazon Game Studios nevzdávají a hru poslali expresem zpět do uzavřené bety, kde setrvá přinejmenším do té doby, než se výrazně zlepší její kvalita. Stávající hráči pochopitelně budou moci nadále bez omezení pokračovat, zatímco noví zájemci si budou muset zažádat o oficiální pozvánku, která jim vstup do hry umožní. Naštěstí však od nynějška dojde k většímu propojení vývojářů a komunity, především díky pravidelné zpětné vazbě a úzké spolupráci s profesionálními hráči. Inu, nezbývá než držet Amazonu palce a doufat, že nové MMORPG New World potká lepší osud.