Zavřít reklamu

Playstation 5 nabídne „výhodnou“, nikoliv nízkou cenu

Podle šéfa Playstationu je pro Sony prioritou výhodnost konzole

16. 6. 2020     Zdroj

PS5NaBoku

V rozhovoru s BBC se šéf Playstationu Jim Ryan rozpovídal o prioritách naceňování nové konzole. Právě cena Playstation 5 je již relativně dlouho tématem rozohněných spekulací. Zatímco minulá generace konzole chtěla bojovat hlavně cenou, a to i přes fakt, že Sony prodávalo každý kus se ztrátou, budoucí generace bude lákat zákazníky na jiné věci.

Invalid post ID.

Podle Ryana současná finanční krize nutí firmu k tomu, aby si dala záležet na správném výpočtu „hodnotové rovnice“. „Klademe důraz na hodnotu, nikoliv na cenu,“ řekl v rozhovoru šéf Playstationu. Podle něj dokáže konzole nabídnout přidanou hodnotu nejen ve formě rozličného výběru exkluzivních her, ale i pomocí technologických inovací. Tři z nich označuje za revoluční posuny paradigmatu konzolového hraní.

Ryan chválí 3D audio, možnosti nového ovladače a rychlost SSD, která má v některých hrách naprosto eliminovat načítací obrazovky. „To jsme se moc snažili ukázat v demu Ratcheta & Clanka. Sami jste viděli, jak se hlavní hrdina přesunoval mezi světy,“ upozornil na rychlost disku. Na minulých generacích se museli nahrávací časy schovat za části hry, kde například postava jde dlouhou chodbou.

Invalid post ID.

Vypadá to, že v budoucí konzolové válce nerozhodne hrubý výpočetní výkon, ale spíše unikátní vlastnosti jednotlivých konzolí. Zatímco Microsoft chce s novým Xboxem zákazníky přilákat spíše na nabídku svých služeb, Sony jde s Playstation 5 cestou technologické inovace. Cena konzolí se tak bude lišit hlavně z tohoto důvodu.