Zavřít reklamu

PS4 hit Bloodborne pravděpodobně uvidíme i na PC a PS5

Bloodborne neřekl poslední slovo. Chystat se má remasterovaná verze.

6. 6. 2020     Zdroj

Exkluzivní PS4 hra Bloodborne se možná brzy objeví na PC a PS5. V současné době sice ještě chybí oficiální potvrzení, nicméně k tomuto tématu uniká stále více informací a spekulací. Velké zahraniční weby to již berou jako hotovou věc. Jedním z důvodů je to, že výrobci konzolí v posledních letech mění strategii a vydávají na PC celou řadu her. Dalším faktorem je to, že From Software již mají značné zkušenosti s vývojem na PC a navíc jsou „Dark Souls hry“ mezi PC hráči hodně oblíbené.

Invalid post ID.

Chystat se má rovnou remasterovaná verze Bloodborne, která kromě PC vyjde i na Playstation 5. Původně jsme se představení měli dočkat uprostřed týdne na akci Sony, jenže ta byla kvůli protestům v USA odložena. Datum oznámení není známé, nicméně stále platí to, že se hra má představit na Sony akci. Několik insiderů dokonce hovoří o tom, že uvidíme představení remasteru Demon’s Souls, což je předchůdce Dark Souls, který vyšel před mnoha lety na PlayStation 3.

Youtuber s přezdívkou PC Gaming Inquisition později zveřejnil i informace o tom, že za portem Bloodborne stojí studia Bluepoint Games a QLoc. První jmenované studio vytvořilo povedený port hry Shadow of the Colossus. QLoc se pak postaralo o remaster prvního Dark Souls.

Na závěr ještě uvedeme, že pro Sony není v poslední době PC ničím neznámým. Dříve jsme mohli vidět několik remasterů na PC jako je třeba Spyro nebo Crash Bandicoot. V létě tohoto roku se pak samozřejmě majitelé počítačů dočkají Horizon: Zero Dawn.