Zavřít reklamu

Remake Resident Evilu 2 jde na dračku

Když se daří, tak se daří.

11. 12. 2019     Zdroj

Resident Evil 2

Není tomu tak dávno, co jsme vás informovali o tom, že se oživenému Resident Evilu 2 – tedy jeho remasteru – nebývale v prodejích daří. Ostatně, aby taky ne. Už původní díl byl mezi hráči velmi oblíbený a tak nějak se očekávalo, že remaster na jeho úspěch bez problému naváže. A to se taky stalo. 

Capcom se před pár desítkami hodin pochlubil tím, že má na kontě už pět milionů prodaných kopií od spuštění jejich prodejů, což je rozhodně vynikající číslo. Přeci jen, jedná se “jen” o remaster, jehož prodeje obecně nebývají až tak úchvatné jako originální hry. Toto pravidlo však RE 2 mrknutím oka vyvrací. 

Je to zřejmě právě velký úspěch remasteru Resident Evil 2, který přinutil vývojáře z Capcomu zahájit práce na oživení Resident Evil 3. Je tomu jen pár dní, co jsme vás informovali o uniklých grafikách pro disky, a nyní už je tato skutečnost potvrzena i samotným Capcomem. Ten hodlá hru dokončit a vydat již relativně brzy – konkrétně 3. dubna 2020. Snad tedy bude alespoň tak kvalitní jako předešlý RE 2.