Zavřít reklamu

Sony prozradilo, zda chystá nástupce kapesní konzole PS Vita

Sbohem a šáteček.

5. 12. 2019     Zdroj

Ještě před pár lety se těšily kapesní konzole od Sony skutečně velké oblibě. Ta je však již ta tam a konzole typu PSP či PS Vita umírají pomalou smrtí. A jak se zdá, na jejich oživení se Sony rozhodně nechystá. Potvrdil to Jim Ryan, který zodpovídá za zábavní část Sony.

Ryan se nechal v nedávném rozhovoru pro Game Informer slyšet, že kapesní konzole a zejména pak PlayStation Vita byly skutečně skvělé a to ve velké spoustě věcí. Nabízely velmi dobrý herní zážitek, jelikož se na nich hrálo skutečně skvěle. Nyní s nimi však již Sony dle jeho slov nepočítá, jelikož je toto odvětví již “mrtvé” a Sony do něj nechce zbytečně znovu vstupovat. 

Rozhodnutí Sony se dá označit svým způsobem za rozporuplné. Je sice pravda, že o kapesní konzole na trhu už takový zájem není, na druhou stranu, bylo to právě Sony, které tomuto odvětví trhu vládlo a pokud by představilo další generaci své kapesní konzole, je více než pravděpodobné, že svou nadvládu prodlouží. Takto však trh přenechá konkurenčnímu Nintendu, které do kapesních konzolí stále fušuje. Ale kdo ví, třeba se i to rozhodne toto odvětví opustit.