Zavřít reklamu

Switchový Zaklínač 3 se ve Velké Británii prodává jako rohlíky

Geralt zkrátka táhne. I na Switchi.

23. 10. 2019     Zdroj

Jestli se dá nějaká hra označit za fenomén, je to bezesporu Zaklínač a to nejvíc jeho třetí díl. Ten totiž dokázal pobláznit miliony hráčů po celém světě, kteří si Geraltovo dobrodružství zapříčiněné Divokým honem nechtěli nechat ujít. A aby taky ano. První dva díly série jsou totiž skutečně skvělé a ten třetí jakbysmet. Možná i proto se jej CD Projekt Red rozhodl “doručit” i na kapesní konzole Nintendo Switch, na kterou dorazil Geralt minulý týden. A jak se zdá, se vší parádou. 

Že bude o switchovského Zaklínače velký zájem bylo víceméně jasné. Že však za pouhých sedm dní naroste ve Velké Británii prodejnost této hry o téměř 1000% čekal zřejmě málokdo. Přesto se tak však stalo a nám tak nezbývá nic jiného než vývojářům z CD Projekt Red za jejich počin pogratulovat. Nicméně k ničemu jinému, než ke zvýšení prodejů gratulovat nelze. Ani tento obří prodejní nárůst totiž Zaklínači 3 nezajistil prvenství pro nejprodávanější hru týdne. Tou je i nadále fotbálek FIFA 2020, tedy též fenomén posledních mnoha let, na který zkrátka nemá minimálně po startu jeho prodejů téměř nikdy nikdo. 

Uvidíme, jak se bude Zaklínači ve Velké Británii a potažmo i dalších zemí světa dařit i nadále. Vzhledem k tomu, jak kladné hodnocení switchovská verze sklízí, se však dá očekávat, že hlad pí ní hned tak neutichne.