Zavřít reklamu

Konec podvádění v eSportu – Společnost Kaspersky představila Anti-Cheat řešení

Kaspersky hodlá zatočit s podvodníky v esportu.

13. 9. 2019     Zdroj

Kaspersky

Společnost Kaspersky se pustila do boje s nepoctivými hráči počítačových her – představila beta verzi svého nového řešení Kaspersky Anti-Cheat. Chce pomoci organizátorům eSportových turnajů v boji s podvody. Toto cloudové řešení nabízí detekci podvodů v reálném čase a automaticky sdílí reporty s uživatelem, který na jejich základě může přistoupit k následné penalizaci či disciplinárnímu trestu. Řešení bylo představeno na turnaji StarLadder Berlin Major 2019 v sobotu 7. září 2019.

Internetoví hráči v současnosti musí velmi často čelit podvodům, tzv. cheatování. Z nejaktuálnějšího průzkumu Irdeto Global Gaming Survey vyplývá, že pouze 12 % online hráčů zatím nemá zkušenost s tím, že by v multiplayer hře nikdo nepodváděl. Není se čemu moc divit, protože jeden ze tří hráčů se v průzkumu přiznal, že už někdy podváděl.

Ti, kdo porušují pravidla, potencionálně odrazují poctivé nebo profesionální hráče od účasti v soutěžích, což ovlivňuje vztahy v herní komunitě. Cheatování zároveň může mít negativní vliv na popularitu a pověst turnajů, což se odrazí na jejich ziscích a nižším počtu sponzorů.

Anticheat

Aby co nejvíce snížili možnost neférového chování při online eSportovních soutěžích, spouštějí odborníci z Kaspersky svůj Anti-Cheat systém, který lze jednoduše integrovat prostřednictvím API dané eSportové platformy. Po distribuci mezi hráče zajistí, že bude zachováno fair-play v průběhu online fáze turnaje, kdy je monitorování podvodů nejobtížnější.

V případě, kdy se turnajoví organizátoři rozhodnou využít tohoto řešení, si musí účastníci nainstalovat Anti-Cheat klienta distribuovaného platformou. Po instalaci do hracího počítače začne řešení sbírat informace o procesu hry, které následně odešle k analýze do cloudu Kaspersky Anti-Cheat. Zároveň turnajový rozhodčí obdrží v reálném čase report o detekovaných podvodech prostřednictvím webového rozhraní. Řešení Kaspersky Anti-Cheat proto poskytuje technické důkazy o podvádění, aniž by hráč musel provádět jakoukoliv aktivitu – konečné rozhodnutí záleží na rozhodčím nebo turnajových organizátorech.

Důležité je, že při zajišťování detekce podvodů dává Kaspersky Anti-Cheat na první místo uživatelský zážitek, a neovlivňuje proto negativně proces hry ani nepřetěžuje provoz.

„Fair-play je výsadou počítačových hráčů, kteří chtějí předvést své umění a dovednosti. Když hry jako je CS:GO, PUBG nebo DOTA 2 začnou hrát cheateři, celou hru poctivým hráčům znechutí a ti buď přestanou hrát nebo ji nadobro zavrhnou. Z toho důvodu naše řešení nabízí turnajovým organizátorům možnost nastolit rovnováhu v hráčské komunitě a monitorovat vývoj svých soutěží. Prostřednictvím nového Kaspersky Anti-Cheat řešení přinášíme naše více než dvacetileté zkušenosti s bojem proti malwaru a kyberzločinu do zcela nové oblasti. Nechceme ale spočinout na vavřínech, a proto ještě letos představíme Kaspersky Anti-Cheat pro multiplayer verze,“ říká Anton Selikov, vývojář Kaspersky Anti-Cheat.

Na berlínském turnaji společnost Kaspersky také oznámila svoji první komerční dohodu se StarLadder. V jejím rámci poskytne Kaspersky své služby platformě StarLadder. Díky tomuto kroku bude platforma StarLadder dějištěm fair-play počítačových bitev, které ocení jak hráči, tak diváci.

„Spousta hráčů používá nekalé praktiky, aby dosáhli na peněžité výhry nebo se kvalifikovali na prestižní turnaje. Tento narůstající trend může negativně ovlivňovat důvěru v celý eSport a mít za následek pokles oblíbenosti online turnajů. Řešení Kaspersky Anti-Cheat nám umožňuje využít jejich rozsáhlé zkušenosti, vědomosti a prvotřídní technologie v oblasti počítačových her. Toto nové řešení využijeme v našich turnajích, abychom zjistili, jak často se hráči uchylují k nečestnému chování,“ komentovat nové partnerství Alexander Chegrinez, Chief Business Development Officer ve společnosti StarLadder.