Zavřít reklamu

Forza Horizon 4 nabízí LEGO režim jízdy

Forza Horizon 4 nabízí bláznivý režim.

20. 6. 2019     Zdroj

Forza

V mixu hravého a humorného stylu filmu „LEGO příběh“ a otevřeného světa a soutěžního závodění ve hře Forza Horizon 4 vás rozšíření Forza Horizon 4: LEGO Speed Champions posadí za volant tří aut v životní velikosti, ovšem kostičku po kostičce vytvořených jako z populární stavebnice – parádní hra tak dostává parádní nadstavbu, kterou by si neměl nechat ujít žádný fanoušek.

Na začátku máte k dispozici tři auta: Mini Cooper S Rally 1967, McLaren Senna a Ferrari F40 Competizione. Všechna jsou vymodelována do posledního detailu a se řídí úplně stejně jako jejich „reálné“ protějšky ve Forza Horizon 4. Lze si je rovněž nastavovat a upravovat podle vašeho přání (například odpružení, nahuštění pneumatik a tak dále).

Bližší pohled na modely aut z lega ve hře odhalí fantastickou úroveň detailů. Auta byla totiž vytvořena ze stejného počtu polygonů jako v případě realisticky ztvárněných vozů ve Forza Horizon 4. Vysokou úroveň detailů pak doplňují famózní světelné efekty, které skvěle pomáhají dotvářet odlesky na plastových kostičkách i samotných modelech aut – jde to až tak daleko, že na každém špuntíku vidíte vylisovanou značku LEGO. Dokonce i nálepky na modelech, které znázorňují kliky na dveřích nebo poznávací značky, jsou replikovány tak, aby vypadaly jako na skutečných stavebnicích z lega.

Ovšem auta samotná jsou jen třešničkou na dortu v úplně novém světě z lega, který čeká na to, až jej začnete objevovat. Ve Forza Horizon 4 LEGO Speed Champions je celkem devět neuvěřitelně pestrých zón – můžete třeba prozkoumat Pirátskou jeskyni plnou (ano, uhodli jste) pirátských lodí, poušť s kostrami dinosaurů, závodní okruh se vším, co k němu patří, úžasně vybudované centrum města napodobující stavebnice ze série LEGO City nebo zábavní park Super Mega Awesome Adventure Stunt Park, který samozřejmě dělá čest svému bláznivému jménu. A nechybí ani střídání jarního, letního, podzimního a zimního počasí.

V kampani LEGO Brick Challenge dostáváte za odměnu potřebné kostičky k budování svého Domu Mistra stavitele, který potřebujete ke sbírání dalších LEGO aut. Tyto kostičky získáváte za splněné úkoly, jako jsou například kaskadérské kousky, závody a podobně, objevy na mapě nebo zvládnutí výzev, na něž můžete náhodně narazit i bez toho, abyste je aktivně sledovali (jde například o nové rychlostní rampy nebo ničení objektů). S tím, jak roste váš dům i sbírka kostiček, se zvětšuje i vaše garáž, kde můžete umisťovat další získaná LEGO auta.

Mezi další prvky tohoto rozšíření patří i „rychlý přesun“ do nového světa do deseti minut od spuštění hry, když si zvolíte možnost Fast Track to LEGO Speed Champions v hlavní nabídce. To je změna oproti předchozím rozšířením, kde jste se do nové zóny mohli vydat až po dosažení určitého bodu v rámci postupu ve hře. Pokud je tedy pro vás Forza Horizon 4 relativně nová, vězte, že do rozšíření se můžete dostat velmi brzy po zahájení své řidičské kariéry.

V tematickém LEGO světě také nejste omezeni tím, že byste museli jezdit jen v LEGO autech. Pokud byste se chtěli po LEGO městě prohánět třeba ve Fordu Mustang, nebo si naopak zajezdit v LEGO autech po anglických silnicích v hlavní hře Forza Horizon 4, není to problém.

A i když je tu všechno boží, nejlepší ze všeho je, že Forza Horizon 4 LEGO Speed Champions je k dispozici už od 13. června jak ve verzi pro Xbox One, tak pro PC s Windows 10 PC s podporou funkce Xbox Play Anywhere