Zavřít reklamu

Již brzy se dočkáme nových, mobilních GeForce RTX grafik

Kdy se dočkáme mobilních Nvidia GeForce RTX grafických karet?

6. 9. 2018     Zdroj

Nvidia pár dnů zpět představila nové grafické karty GeForce RTX s archtekturou Turing. Dle očekávání se těchto grafických karet dočkáme i v mobilních verzích, které jsou určené pro notebooky. Tyto nové grafické karty by se měly objevit už brzy, s největší pravděpodobností již u dalších generací nových notebooků od různých výrobců. Uvidíme, jaký výrobce si odnese prvenství v představení prvního notebooku s mobilní grafickou kartou Nvidia GeForce RTX.

Invalid post ID.

RTX 2080 již brzy, RTX 2070 v nedohlednu

První zajímavostí je, že Nvidia „odstartuje“ mobilní grafické karty modelem RTX 2080. Bylo vcelku jednoduché zjistit, že se bude jednat právě o model RTX 2080. Každá grafická karta má své výrobní ID a právě mobilní RTX 2080 má ve svém výrobním ID sufix „M“, což znamená mobility – konkrétně se jedná o výrobní ID Turing TU104M: 1eab (všimněte si písmena M v sufixu). Na webové stránce devicehunt.com navíc právě výrobní ID TU104M: 1eab patří grafické kartě GeForce RTX 2080 Mobile.

Představení GeForce RTX 2080 pro notebooky je skvělou zprávou především pro hráče, kteří cestují a chtějí zařízení, které je více kompatibilní, než s sebou v batohu tahat počítačovou skříň. Zajímavé bude sledovat, jak se společnosti vypořádají s odváděním teplého vzduchu. S největší pravděpodobností to ale velký problém nebude, a to hlavně díky novým inovacím a hlavně kvůli tomu, že mobilní grafické karty běží na nižších frekvencích. Taktéž se můžeme těšit na nižší TDP, a to především díky 12nm výrobnímu procesu.

Mobilní karty RTX 2080 bychom se tedy měly dočkat již brzy, avšak mobilní RTX 2070 a RTX 2060 je prozatím v nedohlednu. Je to především kvůli tomu, jelikož se ještě ani nepředstavily desktopové verze těchto grafik a logicky Nvidia nemůže do světa vypustit mobilní grafické karty dříve, než ty desktopové. Budeme si tedy ještě muset několik dlouhých měsíců počkat.