Zavřít reklamu

Střílečka Insurgency je nyní na Steamu zdarma

Akční titul Insurgency je nyní na Steamu zdarma. Stáhnout si jej může každý.

15. 8. 2018     Zdroj

Titul Insurgency není v našich končinách až tak známým, ale určitě stojí za pozornost. Na Steamu totiž najdete k tomuto titulu veskrze pozitivní hodnocení a jedná se o solidní multiplayerovou záležitost. Brzy se dočkáme pokračování a zřejmě proto se tvůrci rozhodli, že se pokusí hráče nalákat skrze svou prvotinu. Insurgency tak bude na Steamu zcela zdarma.

Insurgency je zdarma, aby zaujalo komunitu kvůli pokračování

Přitom původně šlo pouze o mód k jiné hře. Konkrétně k Half-Life 2. Titul vyvinulo studio New World Interactive a vyšel v roce 2014. Původně titul sháněl peníze skrze Kickstarter, ale kampaň na 180 000 dolarů se nevydařila. Ačkoliv tedy peněz nebyl zrovna dostatek, tak se vývoj podařilo dotáhnout do formy Early Access. Díky tomu se o hru začala zajímat hráčská obec a titul nakonec úspěšně vyšel.

Invalid post ID.

Před pár dny dokonce proběhl betatest druhého dílu s názvem Insurgency: Sandstorm. Titul vyjde 18. září pro PC a začátkem příštího roku se oproti prvnímu, podívá také na konzole. Druhý díl lze již předobjednat, přičemž cenovka je velmi příznivá. Cena je stanovena na 24 dolarů (cca 500 korun). Druhý díl navíc namísto Source enginu, využívá Unreal Engine 4.

Pro bezplatné stažení ze Steamu je třeba si hru aktivovat ještě dnes. Dnešním dnem totiž tato rychlá akce skončí a pak již nebude možné hru aktivovat zdarma.