Zavřít reklamu

Sony brzy ukončí výrobu fyzických karet pro Playstation Vita

Sony plánuje brzké ukončení výroby pro fyzické karty u PlayStation Vita. Konzole se tak blíží svému definitivnímu konci.

16. 5. 2018    

Přenosná konzole PlayStation Vita je skvělý kousek hardwaru. Zejména v době vydání šlo o velmi výkonný stroj, který svou konkurenci hravě strčil do kapsy. Avšak tato kapesní konzole poslední roky značně strádá. Je to zapříčiněno nedostatkem kvalitních a případně i exkluzivních her. Nyní to dokonce vypadá, že Sony již přestane vyrábět paměťová média.

Jedná se konkrétně o karty, na nichž jsou uloženy hry. Tedy pokud jste si někdy zakoupili fyzickou kopii hry pro PlayStation Vita, tak na vás v obalu čekala malá kartička, kterou stačilo zasunout do konzole a mohlo se rovnou hrát. Sony se dle všeho rozhodla tato média v brzké době přestat vyrábět. Konzole tak bude podporována skrze digitální obsah.

Blíží se pomalý konec této kapesní konzole?

Na konci fiskálního roku 2018 má dojít k úplnému ukončení výroby. Reálně to tedy znamená, že fyzické kopie už nebudou vyráběny od 31. března 2019. Obchody však mají naskladněno, několik let budou hry ještě k dispozici i ve fyzické variantě. Nevypadá to však, že by se už společnost chtěla touto konzolí nadále zabývat.

PlayStation Vita je na trhu od roku 2012 a Sony jí pomaličku přestává podporovat. Zatímco online obchod i nadále poběží, tak fyzické kopie her budou po vyprodání nedostupné. Brzy dojde také k vyřazení konzole ze služby PlayStation Plus. Je však logické, že značka PlayStation nyní začne soustředit síly do nástupce hlavní platformy, tedy PlayStation 5. S novou kapesní konzolí už se příliš nepočítá.

Zdroj: kotaku.com