Zavřít reklamu

ASUS oznámil nový ZenBook s brutálními komponenty

ASUS dnes oznámil nový notebook z modelové řady ZenBook. Mezi jeho vnitřnosti bude patřit například Intel Core i9 a Nvidia GTX 1050Ti.

15. 5. 2018    

Asus dnes oznámil nový notebook z modelové řady ZenBook Pro 15 (s přesným modelovým označením UX550G). Jedná se o vysoce výkonný, 15.6 palcový notebook, který je ze své řady momentálně nejvýkonnějším. Notebooky řady ZenBook Pro 15 nabízejí ultimátní kombinaci výkonu a elegantního designu, které ASUS směřuje především profesionálním uživatelům, kteří ví, jak s takovým výkonem naložit.

V nejnovějším a nejvýkonnějším ZenBooku Pro 15 tepe Intel Core i9 osmé generace, grafická karta GeForce GTX 1050Ti od Nvidie, nejrychlejší PCIe SSD disky a vysokorychlostní DDR4 2400 MHz RAM. Klasicky se poté dočkáme možnosti Wi-Fi připojení a Thunderbolt 3 (USB-C) konektivity. Taktéž nesmím opomenout snímač otisků prstů, který zaručí rychlou, ale zároveň účinnou bezpečnost.

15.6 palcový displej s technologií NanoEdge PANTONE je displejem s podporou multitouche a až 4K UHD rozlišením. Rámeček okolo displeje má poté pouze 7,3 mm, to znamená, že má tento ZenBook displejem zaplněnou plochu z 83 %. Stejně skvělé, jako monitor, jsou poté certifikované reprodukty Harman Kardon.

ZenBook Pro 15 si stejně jako v případě minulých generací ponechá kompaktní design s hliníkovým tělem. Deep Dive Blue je poté název nového barevného provedení, které společně s růžově zlatými okraji vytváří překrásný kontrast. Nesmíme opomenout ani baterii, která bude muset být opravdu velká, aby zvládla „utáhnout“ stroj takových rozměrů – 71 Wh lithium-polymerová baterie by měla ZenBooku dodat dostatečnou šťávu až pro 10 hodin zábavy či práce.

V hlavní roli Intel Core i9 a GTX1050Ti

Ještě se vrátíme k procesoru – Intel Core i9-8950HQ osmé generace. 6 jader. O 29 % rychlejší než minulá generace. Takt až 4,5 GHz. Ještě pořád vám to nestačí? Pokud ne, tak právě k procesoru jsou osazeny 2400 MHz DDR4 RAM paměti, které budou mít 16 GB, společně s 1 TB PCIe 3.0 SSD.

GTX 1050Ti od Nvidie zní skvěle – na poměry notebooků to samozřejmě je skvělá grafická karta. Počítejte ale s tím, že si hraní na notebooku užijete spíše ve Full HD, než ve 4K UHD.

Abychom to shrnuli – elegantní ZenBook Pro 15 je definicí právě výkonu. Hliníkové tělo společně s novým zpracováním a skvělým displejem, který zabírá 83 % přední plochy, je prostě něco úžasného. Je opravdu zajímavé sledovat, jaké komponenty můžeme do takto malých notebooku uzavřít… a navíc má celý ZenBook 15 Pro jen 1,86 kg!

Zdroj: wccftech.com