Zavřít reklamu

Corsair oznámil novou super-tower case s názvem Obsidian 1000D

Corsair představil novou super-tower case s názvem 1000D a je opravdu velká, a to po všech směrech.

14. 5. 2018    

Corsair je v dnešní době v počítačovém odvětví jedna z nejznámějších značek. Dnes jsme se od Corsairu dočkali oznámení největší case, kterou jsme snad kdy mohli vidět – nese název Obsidian 1000D.

Obsidian 1000D je výsledkem dvouletého vývoje a designování. Dva roky Corsairu trvalo, aby navrhl tuto nevídanou super-tower počítačovou skříň. Čistý vzhled, broušený hliník a čtyři stěny z tvrzeného skla dává 1000D ikonický styl a potvrzuje výbornou konstrukční kvalitu celé skříně. To ale není nic neobvyklého, protože u Corsairu jsme na prémiovou „péči“ zvyklí.

Corsair se s námi podělil o skutečnost, že do této super-tower case můžeme současně nainstalovat systém základních desek E-ATX a Mini-ITX. Chladit tyto soustavy můžeme až pomocí 13 ventilátorů, pohánět je poté můžeme dvěma zdroji. Pevné disky uložíme do 11 přihrádek k tomu určených. Obsidian 1000D se tímto stává skříní, která ve svém segmentu nemá konkurenci.

Model 1000D je navržen tak, aby sloužil těm nejvýkonnějším a nejmocnějším počítačům, které si jen můžete představit. Primární systém E-ATX je umístěn na distančních sloupcích. Tento systém má také plno otvorů pro pohodlné vyvazování kabelů. Kabely a 2,5 palcové disky jsou stylově zakryty jakýmsi „oddělením“, do kterého se dostanete pomocí francouzských dvířek. Systém Mini-ITX má své místo nad ATX zdrojem. Volitelně může poskytnout plně funkční server, streamovací mašinu a nebo prostě a jednoduše druhý herní počítač.

Kvůli tomu, že 1000D zvládne pohánět až dva systémy najednou, je velice důležité chlazení celé soustavy. Naštěstí nám Corsair do modelu 1000D připravil místo pro 8x 120mm ventilátory na čelo skříně, 3x 140mm na horní část skříně a dva 120/140mm ventilátory na zadní část skříně. Taktéž nesmí chybět místo na trubky vodního chlazení, které zcela jistě v této skříni využijete.

Zdroj: wccftech.com