Zavřít reklamu

The Last of Us je nyní hratelné i na PC

Vynikající titul The Last of Us, který je exkluzivitou pro konzole PlayStation se dočkal spuštění i na osobních počítačích.

30. 4. 2018    

Rádi byste si zahráli The Last of Us, ale nejste majitelé konzole PlayStation 3 či PlayStation 4? Inu pak je to problém, tedy jen částečně. Fanouškům se podařilo velmi slušně zapracovat na emulátoru pro osobní počítače a přivést The Last of Us k životu i na PC. Stále máte nicméně možnost volby, na čem hrát.

Emulátor s názvem RPCS3 je určen k tomu, aby dokázal některé hry z PlayStation 3 spustit i na osobních počítačích. Tato emulace je velmi náročná a vyžaduje také solidní výkon od vašeho počítače. Proto her, které by bylo možné si na něm reálně zahrát není mnoho. The Last of Us se na tento seznam dostává po dlouhé době testování. Je však třeba počítat s tím, že titul je hratelný s určitými kompromisy.

Kromě The Last of Us lze na PC spustit také Demon’s Souls či legendární stealth akci Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Co se týče Demon’s Souls, tak hra je již plně hratelná od začátku do samého konce, stejně jako nově přidané The Last of Us. Pro PC sice vyšel kdysi oficiální port, ale ten bohužel neměl dostatečné kvality a vývojáři se dalšími úpravami příliš nezabývali.

Tvůrci tohoto emulátoru na něm nechali již rok práce. Otázkou je, zda se jim jejich snaha nějak výrazně vyplatí. Kromě toho, že je to na hraně legálnosti, tak nyní jsou tu dávno hry pro PlayStation 4 a v podstatě můžeme pomaličku vyhlížet i jeho nástupce. Je však jasné, že hry z PS4 a potažmo PS5 skrze emulátor nebude možné, na současných počítačích spustit.

Zdroj: Gearnuke.com