Recenzovaná verze: Playstation 4
Dnes tu máme opět titul, který vám v záplavě letošních titulů může snadno uniknout. Jedná se o indie záležitost Pharaonic. Jak už název napovídá, podíváme se do starověkého Egypta. A co že zde bude naším úkolem? No přece boj proti mocnostem a příšerám. To zní dobře ne? Inu uvidíme.
Faraón a otrok proti všem!
Zápletka ve hře není kdovíjak promyšlená. Zkrátka jste otrokem, kterému se podaří utéct a to zhruba v době 1100 let před naším letopočtem. V té době je u moci faraón Ahmos I. Vás čeká náročná cesta, při níž narazíte na nejedny útrapy a bitvu. V cestě vám budou stát jak lidští nepřátelé, tak i netvoři. Na samém konci pak odhalíte vládcovo nepříjemné tajemství.
Co na hře překvapí, tak to je jednoznačně obtížnost. Ta je totiž poměrně vysoká. Ačkoliv se to díky samotnému zpracování nezdá, tak umírat budete hodně často. Dokonce mi v určitých ohledech hra připomněla sérii Dark Souls. Riskni to, ale nezaručím ti, že tě pustím dál. Asi v tomhle duchu hra funguje. Každý nepřítel zde představuje poměrně tuhou výzvu. Vy máte šanci pouze v případě, že mezitím sesbíráte lepší zbraně a brnění. Systém vylepšování je tu vcelku jednoduchý, ale dobře funguje.
Udeř nebo zemřeš
Soubojový systém zde funguje spíše na bázi – zaútoč a kryj se. Tedy občas – pokus, omyl. Tento přístup je poněkud zastaralý, ale jelikož je celá hra v 2D pohledu s 3D prvky, nebylo ani jiného zbytí. Bohužel kromě boje, se ve hře v podstatě nic neděje. A tak za chvilku přestanete hře věnovat pozornost. Těžko určit, kolik hráčů se vůbec dohraje na její konec. Myslím si ale že to velké číslo nebude. Některé pasáže budete navíc dělat i na 10x a to už je docela silné kafe.
Zarážející je, že ačkoliv zpracování hry není na špatné úrovni, tak co se týče zvuků, dočkáte se pouze efektů. Dabing chybí, a to nejen u hlavní postavy. Zkrátka žádná postava ve hře nemluví. Vše je zde nahrazeno prázdnými textovými soubory, které čtete a čtete a čtete. Nic zajímavého a nepochopitelné kroucení hlavou navrch. Proč se na dabing autoři vybodli je pro mě záhadou. Občas má hra tendenci se trhat, což také není nejlepší vizitka.
Pharaonic není úplná tragédie, ale ani žádná velká hitparáda. Technické potíže jí sužují i několik týdnů po vydání a stereotypní hratelnost ji táhne dolů asi podobně jako obrovské balvany, přepravované po řece Nil. Velká škoda. Tohle mohla být zajímavá koridorovka na pár odpoledne. Takhle si ale myslím že ji většina odsoudí již po první hraní.
Pharaonic nenabízí žádnou variantu české lokalizace