Zavřít reklamu

Sony představuje svou VR realitu

Společnost Sony skutečně oznámila svůj VR headset, který hráči využíjí při hraní na Playstation 4.

19. 3. 2014    

Během GDC probíhala konference Sony, kde došlo skutečně k odhalení VR headsetu o němž se spekulovalo poslední týdny. Headset dostal označení Project Morpheus a zatím není tak úplně jasné kdy a za jakou cenu se vlastně bude prodávat. Aktuální prototyp běží v 1080p při sledovacím úhlu 90 stupňů. Údajně se na headsetu pracuje již přes tři roky. Shuhei Yoshida k tomu dodává:

„Virtuální realita je další novinka pro PlayStation. Dělá z her ještě více pohlcující zážitek, který byl vždy cílem herních vývojářů. Virtuální Realita byla snem mnoha vývojářů, od doby, co byly vynalezeny videohry. Mnozí z nás v PlayStation snili o Virtuální Realitě.“

Project Morpheus podporují různá studia, mezi hlavními jsou Unity, Havok, Wwise, Gigantic, Autodesk Gameware, Criware, DDD, Silicon Studio, Epic Games, Bitsquid a Crytek. Přímo na GDC má Sony headset k vyzkoušení a bude na něm pár demoverzí včetně Thiefa. Objevují se i informace o tom, že DriveClub (odložen zřejmě i kvůli podpoře) a Gran Turismo 7 by jej měly podporovat. Yoshida potvrdil, že headset mohou využít i hráči, kteří nosí brýle, nebude je to nijak limitovat.

Technické parametry:

Display: LCD
Velikost: 5 palců
Rozlišení: 1920xRGBx1080Pozorovací úhel: 90 stupňů
Sensors: accelerometer, gyroscope
Připojení: HDMI + USB
Funkce: 3D audio, social screen