Zavřít reklamu

Headset Oculus GO byl uveden do prodeje

Facebook, přes svou dceřinou společnost Oculus, uvádí na trh Oculus GO.

11. 5. 2018    

  1. Virtuální realita se čím dál tím více rozšiřuje a díky tomu se společnosti zabývají všemožnými způsoby o zlepšení stávajících produktů či o rozšíření portfolia. Oculus Rift patří mezi špičku, co se týče hardwarových zařízení, která dokážou virtuální realitu zprostředkovat. Nicméně jeho cena je pro valnou většinu zákazníků příliš vysoká, a tak se našlo jiné řešení v podobě Oculus GO.

Oculus rozšiřuje pole působnosti

Oculus nabízí nový VR headset, který označkuje jako Oculus GO. O co tedy jde? Oculus GO je unikátní již tím, že nabízí virtuální požitek i bez jakéhokoliv dalšího zařízení. Není tedy třeba mít připojený počítač, ani telefon či cokoliv dalšího.

Headset je poháněn procesorem Snapdragon 821 a disponuje technologií 3DOF. V praxi to znamená, že není schopen vnímat polohu zařízení v prostoru, ale je omezen na samotné pohyby hlavy. Displej nabídne rozlišení 2560×1440, to znamená hustotu pixelů 538ppi. Jsou v něm zabudovaní reproduktory a nabídne i ergonomický ovladač pro navigaci a ovládání her.

Do samotného headsetu se hry pak dají nahrát skrze mobilní aplikaci. Rozhodně jde o zajímavou periferii, která dokáže zprostředkovat zážitek napřímo bez dalších serepetiček. Základní verze vyjde na 200 dolarů (cca 4000 Kč) a nabídne 32 GB paměti. Verze s 64 GB pak přijde na 250 dolarů (cca 5300 Kč). Dostupný je v rámci 23 zemí. Česká republika zatím na seznamu chybí, ale očekává se že zde bude headset v následujících měsících dostupný také.

Zdroj: hexus.net